הולכת הביתה: ציפי לבני מתפטרת מהכנסת

יו"ר קדימה היוצאת תגיש בצהריים את ההתפטרות ליו"ר הכנסת ראובן ריבלין. כבר אחרי פרסום התוצאות, המשך פעילותה הציבורית והפוליטית ניצב בסימן שאלה. כעת נשאלת השאלה האם תמשיך לבני בפעילות מחוץ לכנסת

לבני. פורשת מהחיים הפוליטיים (חדשות 2)

פרישה אחרי התבוסה: ח"כ ציפי לבני, יו"ר קדימה לשעבר, תגיש בשעה 12:00 בצהריים את התפטרותה מהכנסת, ובכך תסיים את פעילותה הפוליטית בבית הנבחרים. את מכתב ההתפטרות היא תגיש ליו"ר הכנסת ראובן רבלין. את הגשת מכתב ההתפטרות נעביר בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

בסוף חודש מרס הפסידה לבני בפריימריז על הנהגת מפלגת קדימה, לשאול מופז. מופז קרא ללבני להישאר לצדו במפלגה, אך סירב לשריין לה מקום בהנהגתה. עם פרסום תוצאות הפריימריז, בהם זכתה ב-37% בלבד, התקשרה לבני למופז ובירכה אותו על הזכייה.

ח"כ יוחנן פלסנר מקדימה, אמר בתגובה להחלטתה של לבני להגיש את התפטרותה: "הצטערתי לשמוע על התפטרותה הצפויה של ח"כ ציפי לבני. אני מכבד את החלטתה ומודה לה על תרומתה הרבה להקמתה וביסוסה של מפלגת קדימה. קדימה חשובה ללבני ואני מאמין שהיא תמצא את הדרך להיות חלק מאיתנו גם אם לא מספסלי הכנסת".

כבר אחרי פרסום התוצאות, המשך פעילותה הציבורית והפוליטית ניצב בסימן שאלה. כעת נשאלת השאלה האם תמשיך לבני בפעילות מחוץ לכנסת.

ההיערכות לבחירות בעיצומה

בינתיים, נערכת המערכת הפוליטית לבחירות בחודשים הקרובים. שר החוץ אביגדור ליברמן הבהיר אתמול כי גם הוא מעדיף לערוך את הבחירות בהקדם האפשרי. לדבריו, מפלגתו ערוכה ללכת לבחירות - כבר מחר.

בעוד שראש-הממשלה מעוניין לקיים אותן לפני חגי תשרי, רוב הסיעות מעדיפות להמתין לחודש אוקטובר, מיד לאחר סוכות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת