עלות הבחירות: 400 מיליון שקלים

על רקע ההתבטאויות סביב הקדמת הבחירות לקיץ הקרוב, חושף יו"ר ועדת הכספים את המשמעות התקציבית. העלות הישירה של תקציב הבחירות שיגיע מקופת המדינה, עומד על כ-400 מיליון שקלים. ח"כ גפני: "ככל הנראה יהיו רפורמות שייעצרו"

נערכים לקראת בחירות. ארכיון (רויטרס)

נערכים לקראת בחירות: יו"ר וועדת הכספים משה גפני אמר היום כי העלות הישירה של תקציב הבחירות הקרובות שיגיע מקופת המדינה, עומד על כ-400 מיליון שקלים.

על רקע הפרסומים וההתבטאויות האחרונות סביב הקדמת מועד הבחירות הכלליות כבר לקיץ הקרוב, גם בוועדת הכספים של הכנסת החלו לדון באפשרות זו. בפתח דיון שערכה ועדת הכספים ציין גפני שככל הנראה יהיו רפורמות שייעצרו במקרה של הקדמת הבחירות.

עוד ציין כי בשל הבחירות צפויות הוצאות נוספות בתקציב המדינה, כמו יום שבתון לדוגמא. למרות זאת דאג להבהיר: "ועדת הכספים תמשיך לעבוד ללא קשר לנושא, עד היום האחרון".

נתניהו רוצה בחירות באוגוסט

פתיחת מושב הקיץ של הכנסת היום, עומד בסימן הקדמת הבחירות. בעוד שראש הממשלה בנימין נתניהו מעוניין לקיימן במהירות, עוד לפני חגי תשרי, מרבית הסיעות מעדיפות להמתין לאוקטובר, מיד לאחר סוכות.

על פי דיווחים שונים, התאריך המועדף על ראש הממשלה נתניהו הוא ה-14 באוגוסט. ייתכן שנתניהו ייענה לבקשת סיעות האופוזיציה לדחייה של כארבעה שבועות עד לתאריך ה-4 בספטמבר.

לכאורה, הסיבה הרשמית שמביאה להקדמת הבחירות היא שאלת התחליף לחוק טל. שאול מופז מתכוון כבר מחר להגיש את הצעת החוק של קדימה בנושא. אביגדור ליברמן, יושב ראש ישראל ביתינו, שכבר הגישה את הצעתה הבהיר כי אם היא לא תעבור בימים הקרובים, מפלגתו תפרוש מהקואליציה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת