הריאיון האחרון של בן ציון נתניהו

אביו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהלך לעולמו בגיל 102, העניק לפני שנתיים ריאיון בו דיבר על הסכסוך הישראלי-פלסטיני, על עמדתו הפוליטית ועל תפקוד בנו כראש ממשלה. "הרצל ונורדאו לא עבדו כדי להקים מדינה פלסטינית", אמר פרופ' נתניהו. צפו בריאיון

פרופ' בן ציון נתניהו שהלך הבוקר לעולמו בגיל 102, העניק לפני שנתיים את הריאיון האחרון שלו, במהלכו התבטא על תפקוד בנו ראש הממשלה ועל עמדתו בנוגע לסכסוך הישראלי-פלסטיני. "אני חושב שבנימין יודע מה שהוא עושה, ואני לא חושב שהוא יעשה דברים של הבל", אמר פרופ' נתניהו.

בזמן שראש הממשלה נתניהו ציין מאה ימים לממשלתו, חגג אביו בן ציון מאה אביבים, ולשונו נותרה כשהייתה - חדה כתער. כשנשאל מה הוא חושב על עמדתו החדשה של בנו, התומכת במדינה פלסטינית, פרופ' נתניהו לא התרגש.

"הוא לא תומך", חשף נתניהו האב. "הוא תומך בתנאים כאלה שהם (הפלסטינים) לעולם לא יקבלו. זה מה שאני שמעתי ממנו, לא מעצמי הוא הציע את התנאים, התנאים האלה הם לעולם לא יקבלו אפילו אחד מהם".

"הארץ הזאת היא ארץ יהודית"

כשהתבקש לתת ציון לתפקוד בנו אמר האב הגאה: "אני חושב שבנימין יודע מה שהוא עושה, ואני לא חושב שהוא יעשה דברים של הבל".

כשנשאל לגבי עמדתו האישית ביחס למדינה פלסטינית, תשובתו של אביו של ראש הממשלה הייתה נחרצת עוד יותר. "הרצל ונורדאו לא עבדו כדי להקים מדינה פלסטינית", אמר בן ציון נתניהו. "הארץ הזו היא ארץ יהודית ולא ארץ לערבים. אין מקום פה לערבים, ולא יהיה, והם לא יסכימו לעולם לתנאים".

לפרופ' נתניהו הייתה ביקורת קשה גם על הרפורמה שמתכוון לבצע בנו במנהל מקרקעי ישראל. על הכוונה למכור את אדמות המדינה בכסף הוא אמר: אדמות הקק"ל לפי החוקה לא יכולות להיות... אני מתנגד לזה. זה דבר קדוש, זה עשה הרצל, והוא עשה תנאים ברורים כשמש ולא צריך לתקן את זה, בשביל מה?".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת