בדרך לבחירות: יאיר לפיד רשם את מפלגת "יש עתיד"

בעוד ראש הממשלה רומז על הקדמת הבחירות, מפלגתו של יאיר לפיד "יש עתיד" יוצאת לדרך, זאת לאחר שנרשמה הבוקר באופן רשמי אצל רשם המפלגות. עיקרי מצע המפלגה: שינוי שיטת המשטר, שוויון בגיוס ומלחמה בשחיתות. לפיד: "צעד בדרך להקמת כוח פוליטי גדול ומשמעותי"

יאיר לפיד ולוגו "יש עתיד" (חדשות 2)

לא רק הפוליטיקאים המכהנים נערכים לבחירות: על רקע הדיווחים האחרונים על הקדמת הבחירות, ורמיזותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, רשם יאיר לפיד את מפלגתו החדשה "יש עתיד" במשרדי רשם המפלגות.

לאחר הגשת הבקשה מסר לפיד כי רישום מפלגת "יש עתיד", ששמה נחשף לראשונה בחדשות 2, "מהווה עוד צעד בדרך להגשמת היעד המרכזי שהצבתי לעצמי - הקמת כוח פוליטי גדול ומשמעותי, שיביא לשינוי סדרי העדיפויות במדינת ישראל וייתן סוף סוף ייצוג אמיתי למעמד הביניים".

"למעמד הביניים אין קול"

בנוסף, שלח לפיד מכתב לפעיליו ותומכיו בו הדגיש: "הקמנו את מפלגת 'יש עתיד' מפני שלמעמד הביניים הישראלי, הציבור היצרני והעובד, משלם המיסים והמשרת בצבא, אין קול ואין מי שיגן על האינטרסים שלו בנושאים הקרובים לליבו - החינוך, הבריאות, התחבורה, הדיור, המלחמה בשחיתות ויוקר-המחיה".

"הקמנו אותה מפני שאנחנו יודעים את התשובה לשאלה 'איפה הכסף?' - הוא כאן, רק שהאנשים הלא נכונים מוציאים אותו על הדברים הלא נכונים. אפשר לשנות את זה, והגיע הזמן לשנות את זה", הוסיף לפיד.

בין המטרות שהציבה לעצמה המפלגה החדשה:

  • שינוי סדרי העדיפויות במדינה עם שימת דגש על החיים האזרחיים - חינוך, דיור, בריאות, תחבורה ושיטור. שיפור מצבו של מעמד הביניים היצרני והתורם אשר קופח בידי המדינה בחלוקת המשאבים.
  • שינוי שיטת המשטר.
  • שוויון בחינוך ובגיוס: לימודי ליב"ה לכל, גיוס לכל, ועידוד יציאה לעבודה לכל המגזרים כולל החרדי והערבי.
  • מלחמה בשחיתות, כולל השחיתות הממשלתית ומוסדות דוגמת "שר ללא תיק" - יצירת ממשלה יעילה שתמנה 18 שרים לכל היותר, ביצור שלטון החוק ושמירה על מעמדו של בג"ץ תוך התחייבות למלא את החלטותיו.
  • חוקה: נפעל כדי להביא בפני הציבור הישראלי הצעת חוקה שתסדיר את היחסים הטעונים בין קבוצות האוכלוסיה השונות במדינת ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת