הממשלה החליטה: שכונה חלופית למפוני מגרון ב"כוכב יעקב"

צעד נוסף בדרך לפינוי תושבי מגרון: בעקבות הכרעת בג"ץ בנושא, אישה היום הממשלה את הקמת השכונה החלופית לתושבי מגרון. בחודשים הקרובים תוקם שכונת מגורים זמניים באתר "גבעת היקב" שבכוכב יעקב. שכונה זו תשמש עד להקמת שכונת הקבע שתוקם באותו אזור

נערכים לפינוי מגרון. ארכיון (חדשות 2)

הממשלה החליטה היום בישיבתה השבועית על קידום הקמת שכונת מגורים לקליטתם של תושבי מגרון, זאת בהתאם להחלטת בג"ץ בנושא.

על פי החלטת הממשלה, שכונת מגורים זמניים לתושבי מגרון תוקם בחודשים הקרובים באתר "גבעת היקב" שבכוכב יעקב. עוד הוחלט כי המגורים הזמניים ישמשו עד להקמת שכונת הקבע שתוקם באותו אזור. המגורים הזמניים יאוכלסו לא יאוחר מ-15 ביולי, מה שיאפשר את הפינוי עד אוגוסט השנה, כפי שקבעו שופטי בג"ץ.

לפני כחודש קבע בג"ץ כי פינוי התושבים ייעשה עד תחילת חודש אוגוסט. הרכב של שלושה שופטים בראשות נשיא בית המשפט העליון השופט אשר גרוניס, ציין כי בהחלטות הקודמות צוין בפירוש כי מדובר במאחז בלתי חוקי, וההחלטה שניתנה לפנותו הייתה ברורה, כך שלתושבים נותר להחליט רק אם להתפנות מרצון או בכוח.

בית המשפט הוסיף וקבע כי ייתכן ולתושבי מגרון תרעומת מוצדקת על המדינה ורשויותיה נוכח טענתם כי התיישבו ברשות המדינה ובעידודה, ושינו מצבם לרעה. "ואולם, הרצון להתחשב במצוקת תושבי מגרון שאין להקל בה ראש, אינו יכול להמשיך ולבוא על חשבונם של העותרים ועל חשבון אי אכיפת החוק", נכתב בהחלטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת