נתניהו לראשי המאבק בחוק טל: ישראל הולכת לבחירות

ריח של בחירות באוויר: ראש הממשלה התייחס היום במפגש עם ראשי "מאהל הפראיירים" לאפשרות של הקדמת הבחירות. נציג הפעילים סיפר כי נתניהו אמר "אין תאריך מוגדר, אבל בהחלט יש סיכוי שהבחירות יוקדמו". עוד הדגיש רה"מ: "חוק טל יוחלף בחוק שוויוני יותר, צודק יותר ואני אביא אותו"

נציגי "מאהל הפראיירים" והמאבק בחוק טל נפגשו הבוקר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לבקשתו, כשברקע הדיווחים על כוונתו להקדים את הבחירות. בתום הפגישה מסרו ראשי המאבק לחדשות 2 באינטרנט כי נתניהו הבהיר בישיבה כי "הולכים לבחירות".

בריאיון לחדשות 2 באינטרנט בסיום הפגישה במשרד ראש הממשלה, אמר בועז נול, אחד ממנהיגי המאבק כי "נתניהו הסביר כי ייתכן שיוכל להגיע להסכמות עם השותפים החרדים סביב חוק טל". עוד סיפר נול כי נתניהו התייחס לדיווחים האחרונים סביב הקדמת תאריך הבחירות הכלליות. "אין תאריך מוגדר אבל בהחלט יש סיכוי לכך שהבחירות יוקדמו", לדבריו.

"ראש הממשלה התחייב בפנינו בצורה חד משמעית שהוא מתכוון לגייס את החרדים לשירות צבאי ולאומי, וב"חוק נתניהו" - כל אזרח ישרת מגיל 18 בשירות צבאי או אזרחי", הוסיף נול. "הוא יביא את החוק במושב הכנסת הנוכחי, עם בחירות או בלי בחירות, התחייב שיוביל את החוק עכשיו, ואם לא - ילך אחרי לבחירות".

"נתניהו הודה שהולכים לבחירות והיה נחוש שהולכים על חוק טל לבחירות והוא יגייס את החרדים", לדבריו. "יש דרישה ורוב ברור לחוקק חוק שירות לכולם, זו הזדמנות היסטורית ונהיה בכל מקום כדי לוודא שזה יקרה".ראש הממשלה עצמו מסר בתום הפגישה כי "חלוקת הנטל חייבת להשתנות. מה שהיה לא יהיה. זאת פגישה שנייה שלנו בחודשים האחרונים. אני יודע שיש הרבה 'טרמפיסטים' שהצביעו בעד הארכה אוטומטית של חוק טל. אני לא כזה".

"חוק טל יוחלף בחוק שוויוני יותר, צודק יותר ואני אביא אותו", הוסיף נתניהו. "חוק החדש יכלול גם שירות אזרחי לערבים. צריך לעשות זאת מבלי לשסות ציבור בציבור. השינוי יהיה כרוך בהרחבת מסגרות ובהגדלה תקציבית. זה יעד בסדר עדיפות גבוה לביטחון המדינה".

ליברמן: "אנחנו לא בני ערובה"

אמש אמר לראשונה נתניהו כי לא יהסס ללכת לבחירות אם השותפות הקואליציוניות ינסו לסחוט אותו. לדברי מקורבי ראש הממשלה, לכלה וביטחון ישראל תפקדו היטב בשנים האחרונות בזכות היציבות של הממשלה, אך אם השותפות הקואליציונית יעלו דרישות בנושאים שונים כגון חוק טל והתקציב - הוא לא ייכנע לסחטנות.

שר החוץ אביגדור ליברמן רמז אתמול שיפרק את הקואליציה, אם הממשלה לא תתמוך בהצעת החוק של ישראל ביתנו בנוגע לחוק טל שתעלה להצבעה בתשעה במאי. "אנחנו מפלגה אחראית, עשינו הכל כדי לשמור על הקואליציה. התאריך הטוב ביותר לבחירות הוא התאריך המקורי, אך אנחנו לא בני ערובה", הדגיש ליברמן בריאיון לתכניתנו "פגוש את העיתונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת