נתניהו: "לא אהסס ללכת לבחירות"

אווירת בחירות באוויר: רה"מ אמר כי לא יהסס ללכת לבחירות אם ייתקל בסחטנות מצד מפלגות הלוקחות חלק בקואליציה. "אני לא אכנע לסחטנות", הבהיר נתניהו. התבטאות זאת מגיעה לאחר ששר החוץ ליברמן הבהיר: "יש לנו התחייבות לבוחר, אנו הולכים להכרעות"

ראש הממשלה נתניהו אמר אמש לראשונה כי לא יהסס ללכת לבחירות אם השותפות הקואליציוניות ינסו לסחוט אותו. לדברי נתניהו הכלכלה ובטחון של ישראל תפקדו היטב בשנים האחרונות בזכות היציבות של הממשלה אך אם השותפות הקואליציונית יעלו דרישות בנושאים שונים כגון חוק טל והתקציב הוא לא יכנע לסחטנות.

במקביל, נודע כי ראש הממשלה ייפגש היום לפני ישיבת הממשלה השבועית עם נציגי "מאהל הפראיירים" הדורשים שוויון בגיוס לצה"ל: "ראש הלשכה אמר שנתניהו ידון איתנו בנושא חוק טל ובדעתו על החוק, אך לא פירט מעבר לכך", אמר בועז נוי, מאנשי המאהל.

ליברמן: "ההתחייבות שלנו לקואליציה נגמרה"

שר החוץ אביגדור ליברמן רמז אתמול שיפרק את הקואליציה אם הממשלה לא תתמוך בהצעת החוק של ישראל ביתנו בנוגע לחוק טל שתעלה להצבעה בתשעה במאי: "אנחנו מפלגה אחראית, עשינו הכל כדי לשמור על הקואליציה. התאריך הטוב ביותר לבחירות הוא התאריך המקורי, אך אנחנו לא בני ערובה".

"מפלגת השלטון התחייבה מולנו להסדיר את הנושא הגיור תוך 3 חודשים מהקמתה", המשיך יו"ר ישראל ביתנו, "אך עברו כבר 3 שנים. ההתחייבות שלנו לקואליציה נגמרה ויש גם התחייבות לבוחר. אנחנו הולכים להכרעות. בעוד 10 ימים נביא אלטרנטיבה לחוק טל בכנסת ואחר כך נעריך לאן הולכים ומתי. גיוס לכולם - אנחנו הולכים להצביע על זה. גיוס לכולם זה אומר גם חרדים, גם בני מיעוטים ואנחנו לא מוכנים לוותר לאף אחד. אם לא יילכו איתנו לפשרה, אנחנו הולכים להכרעה. אני מקווה שהמפלגות החרדיות יקבלו את זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת