ח"כ אופיר אקוניס: "הבחירות לא יוקדמו"

אחרי החשיפה בחדשות 2 לפיה רה"מ קיים סדרת פגישות עם ראשי סיעות שונות במטרה לפזר את הכנסת ולקרוא לאזרחי ישראל לקלפיות בספטמבר או באוקטובר, אומר הבוקר מקורבו ח"כ אופיר אקוניס, כי "הבחירות יתקיימו במועדן המתוכנן, וכי אין כל מניע לפעול לפיזור הכנסת"

בעקבות חשיפת חדשות 2 לפיה ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד בתקופה האחרונה עם כמה ממנהיגי סיעות הקואליציה ודן עמם באפשרות לקיים את הבחירות לכנסת בחודשים הקרובים, אומר הבוקר יו"ר צוות התגובות של הליכוד, ח"כ אופיר אקוניס כי "הבחירות לא יוקדמו ויתקיימו במועד המתוכנן".

באירוע "שבת תרבות" בנס ציונה, אמר אקוניס כי "הליכוד מעוניין בקיום הבחירות בשנת 2013, במלאות 4 שנים לכהונת הכנסת. לאף אחת מהשותפות הקואליציוניות אין מניע לפירוק הממשלה ופיזור הכנסת".

אקוניס התייחס ליוזמת מפלגת העבודה לפעול להקדמת הבחירות, וציין כי "עם כל הכבוד, מפלגה עם שמונה מנדטים אינה מפזרת כנסת. זוהי החלטה של קואליציה ואיני רואה הצטרפות של אחת מסיעות הקואליציה ליוזמה הזו".

ההערכה: נתניהו שואף לבחירות בספטמבר או אוקטובר הקרובים

ח"כ אופיר אקוניס (חדשות 2)
אמש חשפה כתבתנו רינה מצליח כי, בסדרת פגישות שקיים ראש הממשלה נתניהו עלה כי מועד הבחירות שאליו שואף  ייקבע לספטמבר או לאוקטובר הקרובים, אם כי גורמים שונים במערכת הפוליטית טענו כי ייתכן שההתמודדות תיערך אף קודם לכן. כך או כך, נראה כי אם המהלך יבשיל - תתקיים ההצבעה לכנסת יותר משנה טרם סוף כהונתה של הממשלה.

בתחילת מושב הכנסת הקרוב יניחו חברי סיעת מרצ הצעה שתקרא להקדים את הבחירות. כשבוע-שבועיים אחר כך, תגיש יו"ר העבודה שלי יחימוביץ' הצעה דומה - שלפי גורמים במערכת הפוליטית, תואמה מבעוד מועד עם לא אחר מאשר ראש הממשלה נתניהו עצמו. נוסף על כך, רווחת ההערכה כי יחימוביץ' לא תגיש את ההצעה אם לא יהיה לה רוב. אם נכון הדבר, הרי שיש בכך משום רמז עבה באשר לכוונותיו בעניין הבחירות. יחימוביץ' עצמה הכחישה כל תיאום עם נתניהו בסוגיה.  

סוגיה נוספת שתעלה בפתיחת מושב הכנסת הקרוב נוגעת לעתידה הפוליטי של יו"ר קדימה לשעבר ציפי לבני, שככל הנראה תודיע על פרישתה מתפקידה בבית הנבחרים. עם זאת, אין בכוונתה לעזוב את החיים הציבוריים - והיא תמשיך בפעילותה במסגרות שונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת