ברק: "יעלון לא יודע מה הוא רוצה מעצמו"

שר הביטחון מגיב לראשונה למתקפות עליו מתוך הממשלה בעקבות הכוונה לפנות את שכונת האולפנה בבית אל ומתעקש שלא יוותר בנושא הזה. במקביל, ערב יום הזיכרון ויום העצמאות ברק מדבר שוב על תקיפה באירן וטוען - זה רציני. הדברים נאמרו בתחילת אירועי יום הזיכרון, בקיבוץ שבו גדל

"זה מקום שאני הולך בו כמעט מאז שנולדתי ואתה לא יודע להסביר למה יקירם קבור ואתה חי", כך אמר היום שר הביטחון אהוד ברק עת ביקר בבית העלמין בקיבוץ בו גדל, "משמר השרון". עוד רגע יום הזיכרון, ואולי זה רגע לחשבון נפש. אצל ברק זה בדרך כלל לא אישי, אלא של המדינה, שעוד רגע תהיה בת 64.

אולם, בטקס היום בבית העלמין בקיבוץ בו נולד, קיבוץ שאיבד תשעה מבניו במלחמות, ביניהם גם חברים קרובים של שר הביטחון, נראה היה שהשר התרגש. אולם, אחרי שהסתיים הטקס, חזר ברק והתייחס לאירועי השעה: האיום האירני ופרשת פינוי שכונת האולפנה.

"הפכנו את אירן לנושא של העולם כולו"

"אני לא חושב שמדובר בתרגילים", אמר ברק בנושא האירני, "מדובר בדברים אמיתיים ורציניים. מאחורי ההכנות והפעילות צריכה להיות גם נכונות גם להידרך למבחן, אם הוא יבוא. זה לא באוויר, זה לא סתם, אבל זה נכון שאחד ההישגים של בהירות עמדתנו הוא שנושא אירן כולו נהיה נושא של העולם כולו. גם חשוב וגם דחוף. במובן הזה יש הישג מסוים (אבל) אני רחוק מלחשוב שהוא סוגר את התמונה או פותר את העניין, ועד כמה שזה קשור בנו, אנחנו באמת צריכים להיות מוכנים לכל סוג של מבחן. כשאנחנו אומרים לא להוריד שום אופציה מהשולחן, אנחנו מתכוונים למה שאנחנו אומרים".

פיתרון חדש לאולפנת בית אל?

על נושא פינוי שכונת האולפנה בבית אל, עניין בו ראש הממשלה בנימין נתניהו, השר בני בגין והשר ברק פועלים כדי למצוא פיתרון יצירתי, שיעמוד גם בהחלטות בג"ץ, אך גם ישמור על שלום הקואליציה, אמר השר: "זיהינו בתוך התחום של בית אל 22 דונם שהיו בהחזקת הצבא, של מחנה צבאי ישן עוד בזמן הירדנים", מסביר ברק, "אם לא תהיה ברירה אלא להעביר את האנשים, אז אני חושב שאפשר להעביר אותם לתוך 22 הדונם האלה או חלקם", אמר ברק.

ברק, שספג ביקורת רבה, בעיקר מרמטכ"ל לשעבר אחר, השר משה (בוגי) יעלון, לגבי ההתנהלות שלו בשכונת האולפנה, הגיב לדברים: "יש נטייה אצל חלק מחברי הכנסת או השרים של הליכוד להפוך את זה לעניין פוליטי. אין פה שום עניין פוליטי. במובן הזה, אין לי מה להתנצל ואין לי מה להסביר". את הדברים אמר כתגובה ליעלון, שאמר שהוא פועל ממניעים פוליטיים וסדר יום המנוגד לזה של הממשלה. "אני לא יודע מה הוא רוצה מעצמו", אמר ברק בגיחוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת