מאיר דגן מצטרף ל"מחאת הפראיירים": "על הרוב להכתיב את המציאות"

אחרי שלושה רמטכ"לים לשעבר שהצטרפו למחאת המילואימניקים, גם ראש המוסד לשעבר מאיר דגן ידרוש שוויון בנטל. דגן הגיע למאהל המחאה מול הכנסת בירושלים, שם אמר: "חוק טל יצר עיוותים ולכן נכשל. יש לשנות את השיטה כך שהרוב יכתיב את המציאות - ולא המיעוט"

בכיר ביטחוני נוסף למען המילואימניקים: ראש המוסד לשעבר מאיר דגן הגיע בשעה זו אל מאהל המחאה שכונה "מאהל הפראיירים", על מנת לחתום על הצעת החוק שקוראת לשוויון בנטל השירות. את ביקורו העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

"לא יכול להיות שיש קבוצה קטנה שתתרגם את כוחה במערכת הפוליטית לכפות על הרוב מציאות שאינה קבילה על מרבית תושבי המדינה", אמר דגן, "אני חושב שאם נחצה את מיליון החתימות זה יופנם על ידי ראש הממשלה ושר הביטחון. אני תולה בשניהם תקוות כי מבינים את מחיר האובדן ומחיר החיים, אני מקווה שהם ידאגו שיהיה חוק שוויוני שיחלק את הנטל בין כולם".

"אני מאמין שנתניהו מתכוון באמת ליצור חלוקה שוויונית ויעמוד בהבטחותיו. כולם שווים בפני החוק ועליו להיות זהה לכולם", הוסיף ראש המוסד לשעבר, "בסוף עלינו לשלב קבוצות שזקוקות לתנאים מיוחדים, אבל יש פתרונות שכולם ישרתו את המדינה. הם מקבלים הרבה מהמדינה, אז למה הם לא מחוייבים לשרת את המדינה?", תהה.

על העצומה להצעת החוק חתמו כבר מאות בני אדם, בהם שלושה רמטכ"לים לשעבר: יו"ר קדימה ח"כ שאול מופז, רא"ל במיל' גבי אשכנזי ודן חלוץ. "זה צורך לאומי שכל אזרח במדינת ישראל ישרת או בצבא או בשירות אזרחי", אמר אשכנזי שהגיע למאהל בצאת השבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת