סערת האולפנה: מחפשים קרקע חלופית

חברי הכנסת מטעם הליכוד הגיעו הערב למקום שסכנת הפינוי מרחפת מעליו, וקיימו במקום כנס בו קראו שלא לבצע את ההליך. זה רק חלק מהסערה הפוליטית סביב הסוגיה הזו, שהורגשה היטב גם בישיבת הממשלה הבוקר. השר ברק: "אם יסתבר שהמקום נבנה על קרקע פרטית - לא תהיה ברירה אלא לפנות"

החשש סביב סוגיית פינוי שכונת האולפנה בבית אל גובר, והשרים וחברי הכנסת של הימין באו היום למקום כדי לנסות ולהצילו מגזר דין של פינוי והריסה. מנגד, הודיעה המדינה לבג"ץ כי אם יתברר שהמקום נבנה שלא כחוק - הוא יפונה. בינתיים, הפתרון עליו מדברים בממשלה הוא להשיג דחייה או לאתר קרקע שתאכלס את 30 המשפחות המתגוררות במקום - מהלך שנראה כמעט בלתי אפשרי.

שר הביטחון ברק אמר היום כי "אם אכן יסתבר בסופו של דבר שמדובר בקרקע פרטית, לא תהיה ברירה אלא או לפנות אותו או לרכשו", והדגיש: "אין דרך אחרת במדינה מסודרת".

"שתתפרק הממשלה. לא עושים דברים כאלה לבני אדם"

"אסור לנו להרוס את גבעת האולפנה", אמר שר האוצר יובל שטייניץ. "אנחנו לא היינו הורסים שכונה בתל אביב או בכפר סבא, אם אחרי 20 שנה מישהו היה מוכיח שנעשתה טעות והוא הבעלים של הקרקע. הממשלה הזאת לא יכולה להוריד יישובים".

מי שהוביל את המתקפה האחרונה, השר לעניינים אסטרטגיים משה (בוגי) יעלון, יושב כעת בממשלה מול שר הביטחון. היום הוא צורף לוועדת שרים להכשרת שלושה מאחזים יחד עם ברק, בגין ונתניהו.

אתמול סימן יעלון את היעד - פירוק האולפנה יוביל לפירוק הממשלה. "לא יקום ולא יהיה", איים השר באירוע שבתרבות בבאר שבע, והוסיף: "שתתפרק הממשלה. לא עושים דברים כאלה לבני אדם". מנגד, אמר היום ראש הממשלה נתניהו לשרי הליכוד כי "דיבורים לא יועילו לנו. יש התקדמות למציאת פיתרון. יותר קל בלי הדיבורים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת