רה"מ: "אם תהיה אלימות - לא יהיה כדורגל"

רה"מ מתייחס לאלימות הגואה בכדורגל הישראלי: "חייבים למגר את האלימות במגרשי הכדורגל, אי אפשר לראות את הבעיטות והאגרופים, אנחנו רוצים לראות כדורגל", אמר בפתח ישיבת הממשלה וגיבה פעילותה של השרה לבנת

האלימות המשתוללת במגרשי הכדורגל מגיעה גם לסדר יומה של הממשלה: ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר להידרדרות במצב הכדורגל הישראלי בעקבות האירועים האחרונים וגיבה את פעילותה של שרת התרבות והספורט לימור לבנת בתחום.

"קיבלתי דיווח משרת התרבות והספורט על הפעולות שהיא נוקטת כדי למגר את האלימות במגרשי הכדורגל שלנו. אני נותן לה גיבוי מלא לצעד הזה. אנחנו חייבים למגר את האלימות במגרשי הכדורגל", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה.

אחרי שאירועי הספורט עברו להיות מסוקרים בעמודי הפלילים, טוען ראש הממשלה שיש לשים סוף לאלימות הגואה במגרשים. "אנחנו לא יכולים לראות את הבעיטות והאגרופים וההתלהמות הזאת ואנחנו רוצים לראות כדורגל", הוסיף נתניהו. "אם תהיה אלימות - לא יהיה כדורגל. צריך לעקור את האלימות הזאת על מנת להחזיר משחק שאזרחי ישראל, ואני ביניהם, מאוד אוהבים אותו".

שתי תקריות אלימות בסוף השבוע האחרון

התיעוד האחרון של התוקפנות שחדרה לענף קרה שניות אחרי שריקת הסיום במשחק הליגה הלאומית שנערך ביום שישי האחרון בין הפועל רמת-גן לבין בני לוד. סיום המשחק היה אות הפתיחה לקטטה המונית ומכוערת באופן חסר תקדים בין שחקני שתי הקבוצות. יו"ר ההתאחדות אבי לוזון העניק כעבור זמן קצר ריאיון ראשון על ההתרחשויות לחדשות 2, שבו הכריז על כך שמחזור הליגה של השבת הקרובה לא יתקיים כמתוכנן.

פרט לשחקנים, היו מעורבים בקטטה גם מאמנים ואנשי הנהלה. בסיומה עוכב לחקירה מאמן בני לוד סלימאן אזברגה, אחרי שבסרטון מרגעי ההתגוששות הוא תועד בבירור תוקף את כדורגלן הפועל רמת-גן שהיה שכוב על הדשא.

נוסף על כך, גבו השוטרים עדויות מהשופט מאיר לוי ועוזריו ומהשחקנים שנראו בעימות. בתצהיר שמסר לידיהם לוי ציין כי הורה על הרחקתם מהמגרש של 10 שחקנים.

בתקרית נוספת, נעצרו אתמול שלושה אוהדים במשחק בליגה ג' שהתקיים בכפר כבול, לאחר שאוהד של דיר חנא חשף את איבר מינו בפני אוהדי הקבוצה היריבה הפועל בועיינה. שני האוהדים הנוספים נעצרו בחשד להפרות סדר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת