סקר חדשות 2: מפלגת נתניהו-בנט גוברת על האיחוד בשמאל

יממה לאחר האיחוד בשמאל, מעלה סקר מכון "מדגם" עבור חדשות 2 כי מפלגת הרצוג ולבני זוכה ב-24 מנדטים לעומת 23 לליכוד. אלא שבמקרה של איחוד בין הליכוד לבית היהודי, זוכים נתניהו ובנט ב-33 מנדטים, לעומת 25 לרשימה המשותפת של העבודה והתנועה. וגם: את מי מעדיף הציבור בראשות הממשלה - נתניהו או הרצוג ולבני?

כמעט תיקו בין האיחוד בשמאל לליכוד (חדשות 2)

יממה לאחר האיחוד בשמאל וההסכמה על רוטציה בראשות הממשלה בין הרצוג ללבני, המחנה הציוני והליכוד נושפים זה בעורפו של זה: מנתוני הסקר שערכו ד"ר מינה צמח ומנו גבע ממכון "מדגם" בשיתוף איי-פאנל לחדשות 2 עולה כי לו הבחירות היו נערכות היום, הייתה זוכה הרשימה המשותפת של העבודה והתנועה ל-24 מנדטים, ואילו הליכוד כמעט בשוויון עם הגוש החדש, עם 23 מנדטים על פי הסקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המפלגה השלישית בגודלה על פי הסקר היא הבית היהודי בראשות בנט, שמגדילה את כוחה מ-12 ל-15 מנדטים. מפלגתו החדשה של משה כחלון, "כולנו", שאמש חשפנו לראשונה את שמה, זוכה בסקר הזה לנתון חד ספרתי של 9 מנדטים - בדומה למספר המנדטים לו זוכה ש"ס, שטרם ברור אם תתפצל בעקבות המחלוקות בין היו"ר דרעי לח"כ אלי ישי.

מובילים, רק אם בנט ונתניהו לא רצים יחד (חדשות 2)


מפלגתו של שר האוצר לשעבר לפיד מצטמקת דרמטית - וזוכה ל-8 מנדטים, מספר המנדטים בו זוכה גם שר החוץ ויו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן. גם יהדות התורה מקבלת בסקר 8 מנדטים.

מרצ בראשות ח"כ זהבה גלאון נחלשת בסקר ויורדת ל-5 מנדטים - ככל הנראה בעקבות האיחוד החדש בשמאל. המפלגות הערביות שומרות על כוחן: חד"ש זוכה ב-5 מנדטים ואילו רע"מ-תע"ל ובל"ד יחדיו ל-6 מנדטים. קדימה של מופז, שטרם ברור אם יצטרף למפלגת הרצוג-לבני, לא עוברת בסקר את אחוז החסימה.

איחוד של נתניהו ובנט יכריע את הבחירות

שאלה נוספת שהוצגה לנשאלים בסקר היא למי יצביעו במידה ומפלגות הליכוד והבית היהודי ירוצו ברשימה משותפת לכנסת ה-20. במקרה כזה, התוצאות הן חד משמעיות: מפלגה מאוחדת של נתניהו ובנט תזכה ב-33 מנדטים, בעוד המחנה הציוני של הרצוג ולבני זוכה ב-25 מושבים בכנסת בלבד. עם זאת, נתניהו ובנט זוכים לפחות מנדטים יחד ולמעשה, מפסידים 5 מנדטים במקרה וירוצו ברשימה משותפת.

איחוד בימין ינצח הבחירות, אבל יפחית מנדט (חדשות 2)


על פי הסקר הזה, 3 מפלגות זוכות ב-10 מנדטים: "כולנו" של כחלון, ישראל ביתנו של ליברמן וש"ס בראשות דרעי. גם במקרה של איחוד בימין, יש עתיד ויהדות התורה יסתפקו ב-8 מנדטים ומרצ של גלאון תיחלש ותזכה ב-5 בלבד.

צמוד גם במדד ההתאמה לראשות הממשלה (חדשות 2)


ואת מי מעדיף הציבור לראות כראש הממשלה הבא לאחר שנודע הסכם הרוטציה בין הרצוג ולבני? 36% השיבו כי היו רוצים לראות את נתניהו בתפקיד שוב, 33% השיבו כי היו מעוניינים בכהונה המשותפת של יו"ר מפלגת העבודה ויו"ר התנועה - שנתיים כל אחד בלשכת רה"מ. כרבע השיבו "אף אחד" ו-5% סירבו להשיב.