השר יעלון: פינוי גבעת האולפנה יפרק תביא לפירוק הממשלה

נמשכת הסערה הפוליטית סביב מדיניותו של שר הביטחון אהוד ברק בנוגע להתיישבות בשטחים. "הממשלה החליטה בתחילת כהונתה להמשיך ולאשר את הבנייה, אבל הרבה יישובים לא אושרו במסגרת התכנית. למה? כי לשר ברק יש אג'נדה אחרת מהממשלה", תקף יעלון והזהיר: "פינוי גבעת האולפנה תפרק את הממשלה"

השר משה יעלון, יצא למתקפה נגד ברק (חדשות 2)

חשש לשלום הקואליציה? השר לאיומים אסטרטגיים משה (בוגי) יעלון, התארח הבוקר באירוע "שבתרבות" בבאר שבע - שמתח ביקורת קשה על התנהלות שר הביטחון ברק בנוגע להתיישבות ביהודה ושומרון. בנוסף, איים יעלון בפירוק הקואליציה.

"אנחנו ממשלה שמקפידה על קלה כחמורה בנושא שלטון החוק, ולא נאפשר התיישבות על קרקע פרטית", הבהיר יעלון, "קיבלנו בירושה מצב שהרבה יישובים לא אושרו בתחום תהליכי התכנון והבנייה. מי שאחראי לזה ביהודה ושומרון זה שר הביטחון, ולצערי יש לו אג'נדה פוליטית אחרת מהממשלה".

השר הוסיף כי בתחילת כהונתה של הממשלה, היא קבעה שיש להשלים את האישורים של תהליכי התכנון והבנייה, אך החלטות מסוימות מונעות זאת ממנה. "אנחנו נאלצים פתאום להתמודד עם בעיה כמו שיש בגבעת האולפנה, שיש בה אנשים נורמטיביים שלקחו משכנתאות, אבל משרד הביטחון והפרקליטות רצים להרוס את המקום", הדגיש יעלון.

"אם הריסה של גבעת האולפנה תחייב התפרקות של הממשלה, אז שתהיה התפרקות של הממשלה. לצערי שר הביטחון התעקש על פינוי בית המכפלה בידי אנשי יס"מ. אם שיקוליו של שר הביטחון במקרה הזה הם פוליטיים כי הרי יש טענה שהוזמן סקר על ידי סיעת העצמאות - אז לא בבית ספרנו. אם אנחנו נגיע לאירועים בסדר גודל כזה של גבעת האולפנה, הממשלה תתפרק", הבהיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת