כחלון מכחיש: אין מגעים לאיחוד

לאחר המפץ הפוליטי משמאל עם הודעת האיחוד בין הרצוג ללבני, טוענים גורמים בסביבתו של השר לשעבר מאיר כהן מיש עתיד כי מתנהלים מגעים ראשוניים למהלך דומה עם כחלון וליברמן. אלא שבמפלגת כולנו החדשה דוחים את הטענות הללו מכל וכל‎

מכחיש את הדיווחים על האיחוד. כחלון (פלאש 90)

פחות מיממה לאחר הודעתם המשותפת של יצחק הרצוג וציפי לבני על איחוד השורות בין מפלגות העבודה והתנועה, גורמים בסביבתו של שר הרווחה לשעבר מאיר כהן טוענים כי מתקיימים מגעים ראשוניים ביותר לאיחוד נוסף של יש עתיד עם ישראל ביתנו ומפלגתו החדשה של משה כחלון, כולנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אלא שמשה כחלון מכחיש את הדיווחים אודות המגעים המדוברים בין שלוש המפלגות. מטעם מפלגת כולנו נמסר בתגובה כי בניגוד לדיווחים אין כל מגעים לאיחוד. גם במפלגת ישראל ביתנו הכחישו את הדיווחים. "לא ידוע לנו על מגעים על איחוד וכבר הצהרנו בתקופה האחרונה במספר הזדמנויות שישראל ביתנו תתמודד בבחירות הקרובות לכנסת ברשימה עצמאית", נמסר מהמפלגה.

הגורמים בסביבתו של מאיר כהן מדגישים שלא מדובר עדיין בהתפתחות דרמטית אלא "רק דיבורים, לא וואו".

"השלם לא בהכרח גדול מסך חלקיו" (פלאש 90)

בתוך כך, בשעות הצהריים המוקדמות היום (חמישי) רשמו נציגי מפלגת כולנו את המפלגה החדשה ואת המייסדים שלה.

בינתיים במפלגת העבודה המתחדשת מביעים ביטחון כי המהלך יוביל אותם לראשות הממשלה. בריאיון לחדשות 2 Online אמרה ח"כ ציפי לבני כי "זו האופציה היחידה שיצרה תנופה ושינוי ושהייתה יכולה לשנות את כללי המשחק בבחירות האלו".

תקדימים חיוביים ושליליים (המכון הישראלי לדמוקרטיה)

לדבריה, "זאת החלטה מנהיגותית של הרצוג. לא ניהלתי משא ומתן איתו ועם אחרים על אותו דבר. זה היה קונספט שבדקתי אותו קודם, שישבנו עליו שנינו, ושזה נראה הדבר הנכון לעשות אותו. כשאתם כל הזמן אומרים שהפוליטיקאים לא יודעים לוותר על אגו, ובא אחד ועשה את זה לטובת העניין, אז מגיע לו הרבה מחיאות כפיים".