פואד פורש: "נאבק על בריאותי"

בצל חקירת המשטרה המתנהלת נגדו בחשד לקבלת שוחד, החליט זקן חברי הכנסת בנימין בן אליעזר לפרוש מהחיים הפוליטיים לאחר 30 שנים בכנסת. "אקדיש את זמני לטיפול במצבי", כתב במכתב ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין‎

פורש מהכנסת. בן אליעזר (AP)

בצל החשדות שעלו נגדו באחרונה ובעקבות בעיות רפואיות, הודיע הבוקר (חמישי) חבר הכנסת בנימין (פואד) בן אליעזר על פרישתו מהכנסת. בן אליעזר פנה בכתב ליושב ראש הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, והודיע לו על החלטתו. בן אליעזר לא ממתין לימים שאחרי הבחירות, הוא מתכוון לפרוש מהכנסת באופן מיידי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לאחר לבטים לא קלים החלטתי לפרוש מחברותי בכנסת ישראל", פתח בן אליעזר את מכתבו. "כידוע לך, בתקופה האחרונה אני מתמודד עם בעיות בריאותיות ובין היתר אני ממתין לעבור השתלת כליה. ההתמודדות עם הקשיים הבריאותיים דורשים ממני את מירב זמני וכוחי, ולצערי אינם מאפשרים לי להתמקד בעבודה הפרלמנטרית".

"אני כותב שורות אלו בהתרגשות רבה", ציין בן אליעזר. "זה מכבר השלמתי קריירה של 60 שנה אותה הקדשתי למען מדינת ישראל. אני מתבונן אחורה בתחושה של גאווה וסיפוק ומודה על כך שניתנה לי הזכות לשרת את עם ישראל ולקחת חלק בפיתוחה של מדינת ישראל".

30 שנה בצה"ל ו-30 שנה בחיים הציבוריים

בן אליעזר עלה ארצה לבדו בגיל 12. הוא שירת 30 שנה כלוחם ומפקד בצה"ל. בין היתר, הוא היה מפקד אזור יהודה ושומרון, מתאם הפעולות בשטחים, פיקד על סיירת שקד והיה המפקד הראשון של אזור דרום לבנון.

לאחר שחרורו מהצבא, פנה בן אליעזר לחיים הציבוריים. ב-30 השנים האחרונות הוא כיהן בתשע קדנציות כחבר כנסת ובקדנציה האחרונה אף נחשב לחבר הכנסת הוותיק ביותר בבית הנבחרים. הוא כיהן בעברו כשר הביטחון וממלא מקום ראש הממשלה, שר הבינוי והשיכון, שר התשתיות, שר התקשורת ושר התמ"ת. כמו כן, הוא כיהן בעבר כיו"ר מפלגת העבודה.

הח"כ הוותיק והח"כית הצעירה. בן אליעזר וש (mako)

"היום, בגיל 78, אני בוחר לעזוב את החיים הציבורים, להקדיש את מירב זמני לטיפול בבריאותי ובכדי לבלות בחיק משפחתי", הדגיש בן אליעזר, "אך גם מחוץ למסגרות הפוליטיות אמשיך לפעול ככל שאוכל למען מדינת ישראל".

בן אליעזר: "בכוונתי להמשיך ולהיאבק על שמי הטוב"

בן אליעזר התייחס במכתבו גם לחשדות שעלו נגדו באחרונה. "בנוסף למאבק על בריאותי, בחודשים האחרונים, אני מנהל מאבק עיקש על שמי הטוב", כתב בן אליעזר ליו"ר הכנסת. "יש לי אמון מלא ברשויות החוק והצדק של מדינת ישראל, ואני בטוח, כי בסופו של ההליך, שמי ינוקה ולא יימצא רבב במעשיי. לאורך כל חיי הציבוריים הקפדתי על ניקיון כפיים, טוהר מידות ועל שקיפות. בכוונתי להמשיך ולהיאבק על שמי, כבודי ועל האמת".

"צעד ערכי וראוי". אדלשטיין ובן אליעזר (חדשות 2)

בעקבות המכתב, שוחח יו"ר הכנסת אדלשטיין עם בן אליעזר, ואמר לו כי הוא רואה בהחלטתו צעד ערכי וראוי. ״תרמת רבות למדינת ישראל בכל 60 שנות שירותך בצבא ובשירות הציבורי", אמר אדלשטיין לבן אליעזר. "אני מעריך אותך מאוד ומאחל לך בעיקר בריאות טובה".