איתן כבל תוקף את עופר עיני: "בוגד ומשת"פ שחיסל את העבודה המאורגנת"

במסיבת עיתונאים לרגל השקת הקמפיין שלו לראשות ההסתדרות, תקף בחריפות ח"כ איתן כבל את יושב הראש המכהן. "ההסתדרות הפכה למקום בו שולטים הפחד, האימה וחוסר התקווה", אמר כבל והדגיש: "עופר עיני התגלה כלא פחות ממשת"פ, שברגעי האמת הפנה את גבו לציבור"

הקרב על ראשות ההסתדרות מתחמם. ח"כ איתן כבל, המתמודד על התפקיד מול עופר עיני, פתח הבוקר את מסע הבחירות שלו במתקפה חריפה ביותר נגד יושב הראש הנוכחי, והאשים אותו בכך ש"חיסל את העבודה המאורגנת".  

"ב-7 השנים הרעות של עיני, הרבה יותר עובדים הפכו לעניים", אמר כבל. "בשנות כהונתו, ההפרטה העמיקה וההסתדרות הפכה לגוף מנוון שלא מסוגל לאתגר את השיטה".

כבל האשים את עיני בכך שמינה מקורבים והפך את ההסתדרות ל"חצר ביזנטית". "אני לא חש בנוח שעיני מינה את זוגתו ואת אחיו לתפקידים בהסתדרות המקבלים עשרות אלפי שקלים על חשבון העובדים", תקף כבל והוסיף: "איני חש בנוח שעיני גר בדירה יוקרתית בצפון ת"א בשעה שהוא טוען שהוא גר בבאר שבע".

בסיכום דבריו, הלין הח"כ מהעבודה על כך שהשוק הפך לגזלני ונצלני - וההסתדרות ממשיכה לשתוק. "ההסתדרות לא יכולה לשתף פעולה עם ממשלה קפיטליסטית דורסנית הפוגעת במעמד הביניים", אמר.

"הארגון, בראשותו של עיני, הפך לחלק מהשיטה ולכן נבעט בבושת פנים מהמחאה החברתית". אמר כבל וקבע: "אחרי 7 השנים הרעות - עיני חייב ללכת. הוא האחראי למצב העגום של הציבור בישראל".

ממטה הבחירות של עופר עיני נמסר בתגובה: "ההסתדרות היא היום הארגון החברתי החזק ביותר במדינת ישראל ומאות אלפי עובדים מאוגדים חדשים שהצטרפו להסתדרות מאז שנכנס עופר עיני לתפקידו כיו"ר ההסתדרות רק מוכיחים זאת. ההסתדרות היא האחראית למהפך במעמדם של מאות אלפי עובדים, ולא בכדי היא הפכה לארגון המוערך והמשפיע במדינה. מוזר לגלות שדווקא אדם שניסיונו היחיד ביחסי עבודה הוא בביטול הסכם קיבוצי לעובדי מפלגת העבודה בזמן כהונתו כמזכ"ל המפלגה, ובמשך כל שנותיו כחבר כנסת לא יזם ולו חוק אחד למען ציבור העובדים, לא עמד בראש מאבק כלשהו למען ציבור העובדים - מעז להטיף, לקלל, להשמיץ ולגדף. אין ספק, כי מתנגדי ההסתדרות ואלו המנסים לבטל הסכמים קיבוציים במקומות העבודה ולהחליש את העבודה המאורגנת יראו באיתן כבל את מועמדם ושותפם הטבעי. מוטב כי כבל יפנים כי תפקיד יו"ר ההסתדרות אינו סידור עבודה פוליטי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת