פילוג וייאוש: ביקור במרכז הליכוד

חברי מרכז הליכוד הצביעו לאורך היום על הצעת נתניהו להקדמת הבחירות. המתח במפלגת השלטון גואה לקראת הבחירות, ואפשרות חזרתו של גדעון סער להתמודדות הסעירה את הרוחות. אבל מעל הכל שאלה אחת מטרידה את כל חברי המרכז: מי יבחר את רשימת חברי הכנסת של המפלגה

שלושה חודשים לפני הבחירות הליכוד רחוק מלהיות מאוחד. הקרע הפנימי בתנועה פוגע כבר בתקווה. כשבסוף הישיבה ניגנו את ההמנון הלאומי, פעילי המרכז שאגו לעבר יו"ר המרכז, דני דנון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה בנימין נתניהו לא הגיע למרכז הזה, אולי הריח את הכעס והמרמור של חלק מהחברים כלפיו. הוויכוח קשור פחות לתפקודו של נתניהו כראש ממשלה, אלא יותר לוויכוח האמיתי שמפלג את הליכוד בחודשים האחרונים - מי יבחר את רשימת חברי הכנסת.

היום בוחרים את הח"כים 130 אלף מתפקדי התנועה. חברי המרכז רוצים להחזיר את הבחירה ל-3,000 חברי מרכז הליכוד, בעצם להחזיר אליהם את הכוח. "בדיוק כמו שבמרצ המרכז בוחר, אין הבדל בין מרכז מרצ למרכז הליכוד", אמר יחיאל חזן, חבר הכנסת לשעבר שנבחר במרכז, הפך לחבר כנסת והורשע בפרשת ההצבעות הכפולות.

רוצים להחזיר את הבחירה למרכז (חדשות 2)

צעקו תוך כדי ההמנון "הצבעה עכשיו!"

למרות התדמית הרעה של המרכז, הנושא הזה מעסיק את הליכוד הרבה לפני שהוקדמו הבחירות לכנסת. בכל כינוס מתלוננים החברים שמאז שהבחירה היא לא במרכז, השרים מתעלמים מהם.

רגע לפני הבחירות נתניהו מתנגד לחזור לימי המרכז העליזים, וכאן אנשי הליכוד נכנסים לדילמה לא פשוטה. ומה שקורה במרכז מבחינת ליכודניקים רבים הוא פשוט חילול קודש. בדי.אן.איי של התנועה ללכת נגד ראש ממשלה מכהן לפני בחירות זה טאבו מוחלט.

כדי לחסום את סער הציע נתניהו להקדים את הפריימריז, אבל לו הייתה נערכת על כך הצבעה אתמול, נתניהו היה מפסיד. חברי המרכז שרוצים את הכוח יחד עם הפייגלינים שאריאל היא המגרש הביתי שלהם, הרגישו את הניצחון.

יצא תחת אבטחה כבדה. דנון, אמש (חדשות 2)

אבל אז לפתע יו"ר המרכז דנון החליט לנעול את הישיבה בלי להצביע. הוא הכריז שההצבעה תהיה היום בעשרה מוקדים שונים ברחבי הארץ, לאורך 12 שעות. יותר אנשים יצביעו, זה משפר את סיכויי נתניהו. המתנגדים לא קיבלו את רוע הגזירה. תוך כדי ההמנון הם צעקו "הצבעה עכשיו!". וכך, יו"ר המרכז דנון שפעל הפעם בשליחות נתניהו, יצא מהמרכז תחת אבטחה כבדה. ערב לפני האיחוד בגוש המרכז-שמאל, הליכוד נראה מפולג מתמיד.