מאיפה מגיעים אוהדי רה"מ בפייסבוק?

זמן קצר אחרי שרה"מ התהדר בהשגת 200 אלף לייקים לדף הפייסבוק הרשמי שלו, תוקפים במטה יחימוביץ' את ההישג בטענה שכמחצית מהם מגיעים מתושבי ארה"ב. פילוח האוהדים מגלה שרק 17% מהם שייך לבעלי פרופיל ישראלי וחושף נתון מפתיע: 3% מהלייקים מגיעים ממדינה מוסלמית שאין לישראל קשרים דיפלומטיים עמה

הודעה שיצאה היום מטעם מטה ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיעה חגיגית על כךש עמוד הפייסבוק הרשמי שלו חצה את 200 אלף הלייקים. אבל מיהם אותם אוהדים ועד כמה הם באמת מעידים על הפופולאריות של ראש הממשלה בעיני בוחריו?

מדובר בנתון מרשים ביחס לפוליטיקאים אחרים שפעילים בפייסבוק, ומגיעים למספרים נמוכים של אוהדים. יאיר לפיד לדוגמה, שעושה את צעדיו הראשונים בפוליטיקה הגיע ל-53 אלף לייקים. סגן שר החוץ דני איילון, שפעיל גם בפייסבוק וגם בטוויטר, קיבל עד היום 36 אלף ליקיים, ויו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ', שחלק נרחב מהפעילות שלה מתרחשת בפייסבוק, זוכה לכ-20 אלף לייקים בלבד.

אלא שבמטה של מי ח"כ יחימוביץ', שצפויה להתמודד מול נתניהו בבחירות הקרובות, סירבו להשלים עם המספרים ויצאו לבדוק אותם. זמן קצר אחרי ההודעה של הליכוד, פרסם ראש צוות מתנדבי האינטרנט הודעה שבה נטען כי מקורם של רוב הלייקים בעמוד של נתניהו מגיעים מחוץ לישראל. בדיקת הנתונים מגלה ש-45% אחוזים מגיעים מהאמריקנים, , ורק 17% מהם הוא של פרופילים ישראלים.

נתון מפתיע אחר שנחשף בפילוח מגלה ש-3% מהלייקים גיעים מאינדונזיה, מדינה מוסלמית שלישראל אין איתה יחסים דיפלומטיים. במטה הליכוד מסרבים להגיב לנתונים, אולם גורם לא רשמי במטה אמר בתגובה לדברים שפרסם המטה של שלי יחימוביץ' הם נובעים מקנאה, ומציינים: "אנחנו עומדים מאחורי הלייקים שלנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת