אטיאס: "אם ישי לא יפנה את מקומו, דרעי יתחרה בש"ס"

קריאתו של יו"ר המפלגה המכהן ושר הפנים לפוליטיקאי החוזר לשוב לשורותיה ולשתף עמו פעולה צפויה להיענות בשלילה - כך מעריך שר השיכון, שסבור כי דרעי לא יתפשר בקבלת תפקיד היו"ר. הרב עובדיה מעוניין להציב אותו רק במקום השלישי

שר השיכון אריאל אטיאס הזהיר היום כי אם לא יעמוד אריה דרעי בראשות ש"ס לקראת הבחירות הקרובות - יקים האחרון מפלגה שתתחרה בה. כך פורסם היום לראשונה במהדורה המרכזית של חדשות 2. בכך הבהיר אטיאס, שנחשב למספר שתיים במפלגה החרדית-ספרדית, כי קריאתו מאמש של יו"ר ש"ס לדרעי לחבור אליו לא תצא אל הפועל - אם לא יעביר ישי את מושכות הנהגת המפלגה לידי דרעי ויפנה לו את המקום הראשון.

אטיאס כבר התבטא בעבר באופן פומבי על ההכרח שהוא רואה בשובו של דרעי לשורות ש"ס. עם זאת, בשיחות סגורות שקיים בתקופה האחרונה הוא התריע כי אם לא יינתן לו המקום הראשון במפלגה - יוביל הדבר לפתיחת חזית מתחרה בה: "אני לא שותף לתחושה של ישי שדרעי לא ייצא נגד ש"ס. הוא לא יקבל שום 'השתלבות' בש"ס אלא ירצה לעמוד בראשה".

תרחיש שכזה, לדברי אטיאס, עלול לגרום לקרע בקרב ממצביעי ש"ס אחרי שדרעי "יגיד למי שהצביע לנו בעבר לעשות זאת שוב ויפנה במפלגתו לקהלים חדשים ואחרים".

הרב עובדיה מעוניין בדרעי רק במקום השלישי

עם זאת, הדגיש אטיאס כי מדובר בניתוח של המציאות הפוליטית כפי שנראית בעיניו - ולא בקריאה לישי לפנות את מקומו. בסביבתו של היו"ר המכהן ציינו כי לפי ההערכה, מעוניין המנהיג הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, בהמשך כהונתו של ישי בראשות במפלגה. גורמים בתנועה אמרו כי בימים האחרונים אמר הרב לח"כ נסים זאב כי לצד המשך ההנהגה על ידי ישי, יהיה מעוניין כי ימלא אטיאס את המקום השני בש"ס. לעומתם, הוא ייחד לדרעי את המקום השלישי בלבד.

באופן רשמי, סירב דרעי למסור תגובה בהסבר כי "לא מדברים פוליטיקה בחג". מקורביו אמרו כי ייתכן שיחליט להתמודד לכנסת באופן עצמאי, וסיפרו כי בעבר הביע בכך תמיכה הרב יוסף שלום אלישיב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת