רה"מ: "הוזלנו את מס הדלק כדי שהישראלים יוכלו לטייל בחג"

ראש הממשלה כנראה בטוח שהפחתת 15 אגורות לליטר בנזין תשנה לישראלים את החג. "איננו שולטים במחירי הדלק, אבל אני מנסה למצוא דרכים כדי למתן את העלייה ולהקל על אזרחי ישראל", אמר נתניהו היום בישיבת הממשלה, והוסיף: "כרגיל, אין ארוחות חינם"

רה"מ קורא לצאת לטייל בחג (חדשות 2)

אם שקלתם את האפשרות של שימוש בתחבורה ציבורית כדי לטייל בחג במקום לנסוע במכונית הפרטית, ראש הממשלה נתניהו פתר לכם את ההתלבטות. מחיר הדלק הגבוה עמד גם היום על הפרק בישיבת הממשלה שהתקיימה לפני החג, במהלכה התייחס נתניהו להפחתה האחרונה במס על הדלק, שתאפשר לדבריו לישראלים ליהנות בחג.

לדבריו, הממשלה הוזילה את המס על הדלק ב-15 אגורות לליטר על מנת לאפשר לישראלים "לנסוע ולטייל בחג הפסח". בנוסף למחירי הדלק, השרים דנו בקיצוץ הצפוי במצבת כוח האדם במשרדי הממשלה, בעקבות הוזלת המס על הדלק.

"ממשלת ישראל איננה שולטת במחירי הדלק וזה שוק מאוד תנודתי", אמר נתניהו. "אנו עדים לעלייה מתמדת במחירי הדלקים כתוצאה מהסנקציות על אירן, והממשלה בראשותי מנסה למצוא דרכים כדי למתן את העלייה וכדי להקל על אזרחי ישראל. כרגיל, אין ארוחות חינם ועל הממשלה לכסות את הפער שנוצר כתוצאה מהורדת מחירי הדלקים כדי למנוע פריצה תקציבית".

הקיצוץ במשרדי הממשלה: התייעלות

לטענת ראש הממשלה, הקיצוץ במשרדי הממשלה הוא חלק מתכנית התייעלות, בניסיון למנוע פגיעה בשירות הציבורי, שהתקבלה בהתייעצות עם שר האוצר יובל שטייניץ ועם אנשי משרדו.

בהמשך דבריו, הדגיש נתניהו את ההישגים שהציג אתמול במסיבת העיתונאים לרגל תחילת שנת כהונתו הרביעית, וציין כי "הממשלה הנוכחית רשמה הישגים נאים בשלוש השנים הראשונות לקיומה. ההערכה על הישגינו מחלחלת כבר בציבור הרחב וכולם מבינים שההישגים הושגו בין השאר בשל עבודת הצוות של כל אחד מהשרים היושבים סביב שולחן זה".

"עד עכשיו עבדנו בצורה מאד מרשימה כצוות אחד וגם כאן, בנושא ייעול כוח האדם, נדרשת עבודת צוות שמטרתה לאפשר לתושבי ישראל הוזלה במחירי הדלק כך שבחופשת חול המועד ובכל מועד אחר הם יוכלו לנסוע ולטייל ברחבי ישראל, וליהנות מהכבישים הנוחים, מהפארקים ומהגנים", סיכם נתניהו את דבריו.

על רקע בית המכפלה: רה"מ יכשיר שלוש התנחלויות

בהמשך לסוגיית פינוי הבית הסמוך למערת המכפלה בחברון שמאיים לפרק את הממשלה, התייחס נתניהו לכוונתו לאשר את מעמדם של שלוש התנחלויות בשומרון.

"בכוונתי להביא בזמן הקרוב לממשלה, בהמלצתו של שר הביטחון, את האישורים הנדרשים, ככל שיידרשו, להסדרת מעמדם של הישובים ברוכין, סנסנה ורחלים", אמר נתניהו וציין כי ביקש מהיועץ המשפטי לממשלה למצוא פתרון גם לשכונת האולפנה בבית אל, כדי למנוע את הצורך בהריסתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת