מסתמן: בית המכפלה יפונה תוך חודש

בעוד שצו הפינוי שהוציא המינהל האזרחי לתושבי בית המכפלה בחברון נכנס לתוקפו כבר אתמול אחה"צ, 15 המשפחות במקום מעבירות גם את הלילה הזה בבית. בפגישה שזימן רה"מ נתניהו, בהשתתפות שר הביטחון ברק והשרים בגין ויעלון הוחלט שאם ייקבע כי הכניסה לבית לא הייתה חוקית, הוא יפונה בתוך 30 יום

מסתמן הסכם לפינוי בית המכפלה בחברון: גורמים מדיניים מסרו כי בתום פגישה בין רה"מ נתניהו לשר הביטחון ברק נקבע כי הבית יפונה לקראת סוף החודש.

צו הפינוי שהוציא המינהל האזרחי ל-15 המשפחות בחברון נכנס לתוקפו כבר בשעה 15:00 אחה"צ, אבל בפועל דבר לא קרה. ראש הממשלה כינס אמש דיון בנושא הפינוי עם שר הביטחון, בו השתתפו גם השרים בני בגין ומשה (בוגי) יעלון.

תחילה נמסר כי בדיון לא התקבלה כל החלטה, אך גורמים מדיניים מסרו כי אם חוות הדעת המשפטית תקבע כי כניסת המתנחלים לבית המכפלה לא הייתה חוקית - יפונה הבית בתוך 30 יום, לקראת סוף החודש.

מוקדם יותר אתמול תקף שר החוץ אביגדור ליברמן את השר ברק ואמר שההחלטה לפנות את הבית היא טעות חמורה, שעלולות להיות לה השלכות על הקואליציה. ביום שני בלילה ביקש רה"מ משר הביטחון להקפיא את ההכנות לפינוי בית המכפלה. לטענתו, על המתנחלים למצות את כל ההליכים המשפטיים שעומדים לרשותם.

בינתיים תושבי הבית לא מראים סימני דאגה ובטוחים כי בסופו של דבר לא יפונו. אמש ערכו התושבים טקס חנוכת בית במקום. מנגד טוענים הפלסטינים כי לבית יש עשרות בעלים וכי המסמכים המוכיחים רכישה לכאורה הם מזויפים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת