רה"מ: "אנו מבצעים סיכול ממוקד בכל מי שמנסה לפגוע בנו"

עם סיום 3 שנים בלשכת ראש הממשלה, האיומים מבית ומחוץ, וריח הבחירות באוויר, נתניהו קיים מסיבת עיתונאים מיוחדת לרגל תחילת שנת הכהונה ה-4. את מצב המדינה בחר נתניהו להציג בציור. צפו

ראש הממשלה בנימין נתניהו מכנס בשעה זו מסיבת עיתונאים מיוחדת, בה הוא מציין את תחילת השנה הרביעית לכהונתו. את נאומו המיוחד אנו מעבירים בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

את מצבה של מדינת ישראל בחר נתניהו לתאר באמצעות איור שצייר בזמן אמת. בתרשים הופיע עץ, שנשען על שורשים איתנים של ביטחון וערכים. "הממשלה הזאת הייתה יציבה ומה שהרבה יותר חשוב הוא שהמדינה הייתה יציבה", אמר ראש הממשלה בתחילת הכינוס, שנערך במשכנה החדש של לשכת העיתונות הממשלתית בגן הטכנולוגי בירושלים. "אני חושב שהדבר הזה הוא ייחודי מול סערות הזמן. צריך להסתכל מה קרה בשלוש השנים של כינון הממשלה. כדי להמחיש זאת אני ממשיל את מדינת ישראל לעץ: יש סערות, יש טלטלה כלכלית, אנחנו מדברים על טלטלה כלכלית של פעם במאה. השנייה - הסערה האיזורית, שלא הייתה כמותה 90 שנה מאז נפילת האימפריה העות'מנית".

"הן בהחלט יכולות לעקור עצים, גם עצים חסונים, לטלטל מדינות.אבל לעץ שלנו יש שורשים", המשיך נתניהו כשהוא מכוון את דבריו לציור העץ. "השורשים הם הערכים שלנו. בלי ערכים אנחנו לא פה. צריך להעמיק את השורשים. הדבר השני ששומר עלינו שלא יעקרו אותנו - זה הביטחון. הגזע של העץ שנותן לנו את היכולת להניב את הפירות, זה הכלכלה. אנחנו זקוקים לכלכלה צומחת. בלי זה לא נוכל להניב פירות. חייבים להצמיח את העץ".

"העץ הזה, בסיכום של שלוש שנים הוא יציב בצורה יוצאת דופן. הוא יציב, השורשים עמוקים בקרקע, הוא צומח, הוא מניב פירות. אנחנו פועלים בכל הדרכים כדי להנחיל את הערכים הבסיסיים של המורשת היהודית והציונית וגם הדמוקרטית שמחברים אותנו לקרקע הזאת", אמר נתניהו. "יש מיליון ילדים שביקרו בשנה האחרונה בירושלים, מבקרים גם בחברון וכן, אנחנו מכניסים את המורשת גם למערכת החינוך ומקיימים חוגי תנ"ך וחידון תנ"ך. הראייה שלנו היא של הבעיות העיקריות - הביטחון".

היעד: להציב את ישראל בראש מעצמות הסייבר

ראש הממשלה קרא לרתום את העולם לפתרון הבעיות הבטחוניות: הגרעין, הגבולות והטילים. "רק מי שיכול לפעול בזירה העולמית יכול להנהיג את מדינת ישראל", אמר נתניהו. "הוכחנו את היכולת הזאת, ואנחנו פועלים באופן שיטתי כדי להפעיל את הלחצים הללו. אנחנו עושים סיכול ממוקד בכל מי שמנסה לפגוע בנו. זו פעולה מאוד נרחבת ויש לממשלה הצלחות מרובות".

"בתחום הסייבר אנו יכולים לזהות הזדמנויות כלכליות וגם הזדמנויות מדיניות. היעד שלנו, באיגוד הגורמים של הבטחון, הכלכלה והעולם האקדמי זה להבטיח שישראל תהיה בין חמש מעצמות הסייבר בעולם, ולא בתחתית החמש. זה מתבצע בימים אלה", הוסיף ראש הממשלה. "אנחנו מדינה קטנה ולא יכולים להרשות לעצמנו גבולות פרוצים. הבעיה הזאת עמדה לנגד עיני עם הקמת הממשלה. חצי דרך עשינו עם הגדר שמחצית ממנה עומדת על רגליה ואנחנו נשלים עד סוף השנה את היתר. כך תהיה לישראל שליטה על גבולותינו, אם נאבד זאת נאבד שליטה על העתיד. הממשלה עשתה רבות בתחום הזה בשלוש השנים".

באופוזיציה הגיבו להשגת ההישגים. יושבת ראש מרצ זהבה גלאון, אמרה כי "ראש הממשלה ניצל את אחיזתו המתהדקת בערוצי התקשורת והשתמש בהם לפרופגנדה נוסח קול הרע"ם מקהיר: מי שהאזין חשב שהחיים כאן גן עדן, אבל הציבור שחי במציאות ולא במסיבת עיתונאים מתקשה לגמור את החודש, לא מצליח לקנות דירה, עומד בפקקים או ברכבת והאוטובוס חסרי המושבים, ובקושי מממן את חינוך ילדיו ואת שירותי הבריאות".

"למרות נפנופי הידיים והדיאגרמות המציאות קשה", הוסיפה גלאון. "המדיניות של נתניהו מגדילה את אי-השוויון ומקטינה את מדינת הרווחה על חשבון הפחתת המסים לבעלי ההון, ודווקא השבוע התברר שאפילו את המעט שנתניהו כן מתיימר לספק אנחנו לא מקבלים - לא צמיחה, לא הפחתת וגרעון ולא אבטלה נמוכה. נתניהו כנראה מזלזל בציבור הישראלי אם במקום לקדם מדיניות שתיטיב עמו, הוא עושה לו חוג ציור בטלוויזיה".

סיכום חזותי: הישגים בסרטון אנימציה

מוקדם יותר פירסמה לשכתו של נתניהו סרטון אנימציה המפרט את הישגיו של ראש הממשלה במהלך השנה האחרונה.

כמדי שנה מפרסמת הממשלה את הישגיה בחוברת קשיחה, אך השנה ניסו גישה אחרת בפרסום סרטון לאוכלוסיה רחבה יותר. בלשכת ראש הממשלה אמרו לחדשות 2 באינטרנט כי בהתייעצויות משותפות עם ראש הממשלה, הוחלט ללכת על סרטון שיופץ גם בפייסבוק של ראש הממשלה ושמסכם את כל הישגי הממשלה בדקה אחת. הסרטון נערך על ידי לשכת הפרסום הממשלתית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת