נתניהו לברק: עכב הפינוי בחברון

ראש הממשלה פנה לשר הביטחון בבקשה שיאפשר למתנחלים למצות את ההליך המשפטי לפני פינוי בית המכפלה בחברון. ברק לא מתכוון לבטל הצו. גורם צבאי בכיר: "הכניסה לבית נעשתה לא על פי חוק, אין כאן שטח אפור". המתנחלים קובלים על שתיקתו של נתניהו: "שיגיד מה הוא רוצה, ולא יתחבא מאחורי קצינים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש הערב משר הביטחון ברק להקפיא את ההכנות לפינוי בית המכפלה בחברון. לדבריו של נתניהו, על המתנחלים למצות את כל ההליכים המשפטיים שעומדים לרשותם לפני שכוחות הביטחון יפעלו לפנות את 15 המשפחות המתגוררות בבית.

גורם בכיר בצה"ל הסביר כי למרות שהמתנחלים יכולים עדיין לפנות לבג"ץ ולראש הממשלה, הצו בינתיים נשאר על כנו מכיוון שהוא מהווה הפרה של הסטטוס קוו הביטחוני בעיר. "המתנחלים היו חייבים לספק לנו אישור עסקה", אמר הגורם, "אבל במידה שהיו עושים כן - הרשות הפלסטינית הייתה משתלטת על הבית".

נכון לעכשיו, מחר בשעה 15:00 ייכנס לתוקף צו שיורה כי המשפחות המתגוררות בבית - הן שוהות בלתי חוקיות. "אנחנו מאמינים שהח"כים והשרים של הליכוד יצליחו להפר את רוע הגזירה. על נתניהו להפסיק לשתוק ולהסתתר מאחורי קצינים", אמרו חלק מהאנשים המתגוררים בבית, שהביעו חשש כי באחד הלילות הקרובים יפנו את המשפחות.

"בכל מקרה, לא תהיה התנגדות אלימה", מבטיחים יושבי הבית, שאיימו כי במידה ויפונו ייכנסו לנכסים אחרים כמו למשל בית המריבה בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת