בני בגין: מובילי המחאה מפונקים

כשהדיבורים על החזרה לרחובות נמשכים, יש בממשלה מי שממשיך לראות בעין עוינת את המוחים: בשיחה סגורה עם סטודנטים תומכי ליכוד בירושלים תקף השר בחריפות את מאות האלפים שמילאו את הרחובות וזלזל בהם. כך זה נשמע

לפחות כלפי חוץ, הקפידו בממשלה לקבל את המחאה החברתית שפרצה בקיץ אשתקד בחיבוק. אלא שגם השר הכן ביותר אמר בחדרים סגורים דברים שונים בתכלית. כתב העיתון "מקור ראשון", זאב קם, חשף הקלטה של שיחה שערך בגין עם סטודנטים החברים בתא "לביא" בירושלים, המזוהה עם הליכוד.

"היום הייתי בדיון עם קבוצה בריטית ודיברו על המחאה שם", הוא אמר. "אני רק הזכרתי שההפגנה של 400 אלף נערכה כאשר היה בטוח שכולם כבר חזרו מהחופשות בחוץ לארץ".

בהמשך דבריו, התעקש השר כי ראשי המחאה כולם משתייכים לעשירונים העליונים: "מהו כרטיס הכניסה של משק בית לעשירון השמיני? בערך 17 אלף שקל ברוטו למשק הבית. האנשים האלה הפגינו. מהו כרטיס הכניסה לעשירון התשיעי? 21 ומשהו אלף שקל. לכן אין להתפלא על הפגנת העגלות".

"הלכו רחוק מדי עם דוח טרכטנברג"

גם מהממשלה שבה הוא חבר ואף מהעומד בראשה לא חסך בגין ביקורת נוקבת. "אני חושב שנעשתה כברת דרך ארוכה", הוא תקף. "מבחינות מסוימות, הלכו לדעתי רחוק מדי ביישום דוח טרכטנברג מבחינת הסטת התקציבים והשירותים החברתיים".  

חשוב לציין כי למרות אמירותיו, הצביע בגין עצמו בעד אימוץ מסקנות דוח טרכטנברג. העובדה שהתבטא באופן כה נחרץ בפורום סגור וכן שכמוהו הצביעו כל שרי הליכוד, מעלה את התהיה האם אישים נוספים בממשלה סבורים כמוהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת