סקר: התמיכה בנתניהו - פי שלושה מבמופז

יו"ר האופוזיציה החדש מתיימר להוות אלטרנטיבה לממשלה הנוכחית, אבל לפחות בינתיים - לא זוכה באמון הציבור. ממחקר שנערך עבור ערוץ הכנסת עולה כי קרב ראש בראש בינו לבין רה"מ מסתיים בנוקאאוט לנתניהו: הליכוד זוכה ב-32 מנדטים, לעומת 12 בלבד לקדימה. צפו בנתונים המלאים

ראש בראש? נוקאאוט לנתניהו (רויטרס)

שלשום, אחרי מאבק ייצרי מר ומתוקשר, הצליח שאול מופז להדיח את ציפי לבני מראשות קדימה ולקבל לידיו את מושכות המפלגה כמועמדה לראשות הממשלה. מאז הוא הספיק להכריז ש"יחליף את נתניהו", אבל נראה כי לפחות בינתיים - לא חולקים איתו רוב הישראלים את אותו החזון.

סקר שנערך עבור ערוץ הכנסת קובע כי לו היו הבחירות נערכות היום, היה ניצחונו של נתניהו בהתמודדות מובטח: הליכוד צפויה להיות הסיעה הגדולה ביותר עם 32 מנדטים. אחריה נוסקת מפלגת העבודה שזוכה ל-16 מנדטים ומייצבת שוב את מעמדה כשנייה בגודלה בישראל.

קדימה בראשות מופז תקבל, לפי המשאל, 10 מנדטים בלבד - וממוקמת במקום הרביעי, אחרי ישראל ביתנו שתגרוף 12 מנדטים.

אם לא די באלה, מצביע הסקר על כך שבבחינה אישית של המתמודדים על ראשות הממשלה זוכה מופז לתמיכה מצומצמת ביותר בקרב הציבור.

בתשובה על השאלה "מי מבין השניים הוא הראוי ביותר להיות ראש ממשלת ישראל?" בחרו 51% בבנימין נתניהו. לעומתו, קיבל מופז את תמיכתם של 12% בלבד.

נתון בעייתי נוסף עבור מופז העולה מן הסקר הוא חוסר האמון של אזרחי ישראל בקדימה בראשותו. רק 24% ממשתתפי המחקר אמרו שהיא מהווה אלטרנטיבה לליכוד בראשות נתניהו כמפלגת שלטון, בעוד כ-64% קבעו ההיפך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת