הברירה הכואבת של ציפי לבני

אפילו שאול מופז לא ציפה לניצחון כל כך מוחץ בבחירות לראשות מפלגת קדימה. ביום ראשון הקרוב יילקחו מציפי לבני רכב השרד והמאבטחים, והיא תישאר חברת כנסת פשוטה. האישה שנסיקתה הפוליטית הייתה מטאורית עומדת כעת בפני ברירה כואבת: להיות חברת כנסת פשוטה תחת יריבה שאול מופז - או ללכת הביתה

רק לפני שלוש שנים, היא הובילה את מפלגתה להישג מרשים של ניצחון במנדטים על הליכוד. לפני שנה בלבד היא עוד נהנתה בסקרים מ-30 מנדטים. אבל היחסים הקרירים והעכורים עם חבריה למפלגה, עשו בציפי לבני שמות.

כבר עכשיו, רגע אחרי שהפסידה לשאול מופז בבחירות המקדימות, ברור שאיש מחברי הכנסת מטעם קדימה לא ילך איתה למהלך של פילוג. כעת עומדת בפני לבני ברירה אכזרית: או להישאר כחברת כנסת פשוטה תחת מופז - או ללכת הביתה. לא פחות ממימדי ההפסד של לבני, מדהימה גם המהירות שבה היא עלתה ונפלה.

לבני הפוליטיקאית הפכה לשרה שנה וחצי בלבד אחרי שנכנסה לפוליטיקה. היא הקימה את קדימה ביחד עם אריאל שרון וזינקה לעמדות הכי בכירות בישראל בזמן שיא. הליכודניקית ש"שברה לשמאל" הייתה עד לא מזמן ה"תקווה הגדולה", הדבר הכי מרענן בפוליטיקה הישראלית.

לבני הוכתה בהלם ממימדי התבוסה

אחרי שנודע על נצחונו של מופז, אחד אחד עזבו המאבטחים את ציפי לבני. ביום ראשון יילקח ממנה רכב השרד לטובת מופז, שייכנס לנעליה בתור יו"ר האופוזיציה. הנסיעה האחרונה ברכב, בשעת לילה מאוחרת, הייתה גם העגומה ביותר - אחרי התבוסה הקשה ביותר שידעה בחייה. יו"ר קדימה היוצאת ידעה שמצבה לא פשוט, אך הוכתה בהלם מעוצמת ההפסד.

אפילו כשהתוצאות כבר החלו לזרום, דובריה הפיצו אופטימיות ללא גבולות, אבל לכינוס המטה אחרי חצות, חלק מהח"כים כבר לא הגיעו. תוצאות האמת חיסלו את האפשרויות הפוליטיות של לבני. היא הובסה בדרום, הוכתה בצפון והפסידה אפילו במעוזיה בגוש דן.

השערוריות בקדימה, היעדרו המוחלט של סדר יום חברתי וההתנגדות לעסקת שליט, הם שחתמו את גורלה. לבני עדיין משוכנעת שבלעדיה אין לקדימה תקומה. לפני חודשיים אמרה בראיון שהיא רק מחכה ליום שאחרי כדי לעזוב את הפוליטיקה. היום שאחרי זה עכשיו - הפוליטיקה כנראה תחכה להזדמנות אחרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת