מופז טמן פתק בכותל: "אחליף את נתניהו"

יו"ר קדימה הנבחר קיים הערב "סיור ניצחון" בירושלים: הוא טמן פתק באבני הכותל המערבי ועלה לקברו של חוזה המדינה. "קדימה היא האלטרנטיבה השלטונית לבנימין נתניהו בבחירות הבאות", הצהיר. מוקדם יותר שוחח עם אלי ישי, שדחק בו להצטרף לממשלת אחדות

הזוכה הגדול של הפריימריז בקדימה, שאול מופז, ציין היום את נצחונו בסיור בירושלים: הוא ביקר בכותל המערבי וטמן פתק בין האבנים, ועוד קודם לכן עלה לקברו של חוזה המדינה והניח זר על קברו בהר הרצל. "אני מתכוון להחליף את השלטון בישראל", הצהיר מופז. "בכוונתי לחזק ולהעצים את קדימה".

מיוחד: שאול מופז - מהילדות בטהרן לראשות האופוזיציה

למופז התלווה במהלך הסיור רב הכותל שמואל רבינוביץ'. "קדימה היא האלטרנטיבה השלטונית לבנימין נתניהו בבחירות הבאות", הכריז היו"ר הנבחר במהלך הסיור, שכלל גם את מנהרות הכותל.

מוקדם יותר היום התקשר ראש הממשלה בנימין נתניהו לברך את מופז. מלשכתו של נתניהו נמסר כי הוא ומופז תיאמו ביניהם פגישות שבהן "ידונו בנושאים שעל סדר היום במסגרת המפגשים הקבועים בין ראש הממשלה לבין יו"ר האופוזיציה".

ברכות על הניצחון בהתמודדות קיבל מופז גם משר הפנים ויו"ר ש"ס, אלי ישי. בשיחת טלפון בין השניים בירך השר על תוצאות הפריימריז וקרא למופז להיענות בחיוב לקריאות להוביל את קדימה לכניסה לממשלה. "בעת הזו, כשמדינת ישראל עומדת בפני הכרעות גורליות, נחוצה אחדות יותר מתמיד", אמר ישי למופז.

יחימוביץ': "ציפי שייכת לטובים"

אל שורת המברכים הצטרפה גם יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ', שמקווה לזכות בנתח נכבד מקולות מצביעי קדימה בזכות ההתפתחויות בה. על מופז אמרה כי הוא "אדם ראוי שתרם רבות למדינה". יחימוביץ' התייחסה בדבריה גם ליו"ר האופוזיציה המודחת, ועל רקע הדיווחים על עתידה שעדיין לוט בערפל אמרה: "אני מקווה שציפי לבני לא תעזוב את המערכת הפוליטית, היא שייכת לטובים".

לבני עצמה המשיכה גם הבוקר לשמור על עמימות באשר לעתידה הפוליטי. בעמוד הפייסבוק שלה היא הודתה פעם נוספת לאנשי המטה שפעלו לבחירתה וכתבה: "מצאתי בחודשים האחרונים חברים שמעולם לא פגשתי, אבל היו שם איתי והתגייסו בכל מאודם לעשות הטוב לישראל - דרכי ואיתי. בחרתי לעמוד בחזית הזאת בשביל כולנו. אני אסירת תודה שחלמתם איתי את החזון ונלחמתם איתי את מלחמת ישראל היפה. תודה מעומק הלב על שהייתם ועל מה שאתם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת