ישי למופז: צרף את קדימה לממשלת נתניהו

במערכת הפוליטית מיהרו לברך על ההתפתחויות במפלגת האופוזיציה. ראש הממשלה עצמו שוחח עם יו"ר האופוזיציה החדש ותיאם להיפגש עמו, בזמן ששותפו הבכיר ושר הפנים קרא לו להוביל את הסיעה אל תוך הממשלה: "האחדות נחוצה יותר מתמיד", הסביר ישי

ישי. קורא למופז לחבור לממשלה (חדשות 2)

למחרת הסערה בקדימה, עם הדחתה של יו"ר הסיעה ציפי לבני בפריימריז והעברת מושכות מפלגת האופוזיציה לידי יריבהּ, התייחסו בכירים מכל קצוות המערכת הפוליטית להתפתחויות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר הבוקר לברך את הזוכה במרוץ לראשות קדימה, ח"כ שאול מופז, מי שימלא מעתה את תפקיד יו"ר האופוזיציה. מלשכתו של נתניהו נמסר כי הוא ומופז תיאמו ביניהם פגישות שבהן "ידונו בנושאים שעל סדר היום במסגרת המפגשים הקבועים בין ראש הממשלה לבין יו"ר האופוזיציה".

ברכות על הניצחון בהתמודדות קיבל מופז גם משר הפנים ויו"ר ש"ס, אלי ישי. בשיחת טלפון בין השניים בירך השר על תוצאות הפריימריז וקרא למופז להיענות בחיוב לקריאות להוביל את קדימה לכניסה לממשלה. "בעת הזו, כשמדינת ישראל עומדת בפני הכרעות גורליות, נחוצה אחדות יותר מתמיד", אמר ישי למופז.

יחימוביץ': "ציפי שייכת לטובים"

אל שורת המברכים הצטרפה גם יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ', שמקווה לזכות בנתח נכבד מקולות מצביעי קדימה בזכות ההתפתחויות בה. על מופז אמרה כי הוא "אדם ראוי שתרם רבות למדינה". יחימוביץ' התייחסה בדבריה גם ליו"ר האופוזיציה המודחת, ועל רקע הדיווחים על עתידה שעדיין לוט בערפל אמרה: "אני מקווה שציפי לבני לא תעזוב את המערכת הפוליטית, היא שייכת לטובים".

לבני עצמה המשיכה גם הבוקר לשמור על עמימות באשר לעתידה הפוליטי. בעמוד הפייסבוק שלה היא הודתה פעם נוספת לאנשי המטה שפעלו לבחירתה וכתבה: "מצאתי בחודשים האחרונים חברים שמעולם לא פגשתי, אבל היו שם איתי והתגייסו בכל מאודם לעשות הטוב לישראל - דרכי ואיתי. בחרתי לעמוד בחזית הזאת בשביל כולנו. אני אסירת תודה שחלמתם איתי את החזון ונלחמתם איתי את מלחמת ישראל היפה. תודה מעומק הלב על שהייתם ועל מה שאתם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת