במשפחת מופז חוגגים: "אבא התכונן ליום הזה שנים"

בבוקרו של היום שאחרי הניצחון המוחץ של אביה, שנבחר ליו"ר מפלגת קדימה החדש, סיפרה בתו בריאיון לערוץ החדשות על העבודה הקשה במשך כל השנים למען התוצאה הסופית: "ראיתי את אבא עובד קשה בשנים האחרונות, אין מתאים ממנו לתפקיד ראש הממשלה"

שעות לאחר שנבחר אביה לתפקיד יו"ר מפלגת קדימה החדש, סיפרה בתו מאיה על התחושות החיוביות וההתרגשות הגדולה שמורגשת בסביבתם. "הבוקר שלנו מרגש. אמנם יש שמחה באוויר, אבל אנחנו לא שוכחים שיש עוד הרבה עבודה", ציינה בריאיון לערוץ החדשות.

"האמנתי ובעיקר ראיתי את אבא עובד קשה על העניין הזה, לא רק בחודשים האחרונים - אלא גם בשנים האחרונות", אמרה הבת והוסיפה: "אני מכירה את אבא שלי, אין ראוי ומתאים ממנו לתפקיד ראש הממשלה".

בהמשך, הוסיפה בתו של יו"ר המפלגה הנכנס להחמיא לאביה על הזכייה. "אני רוצה לאחל לאבא שלי שיישאר בן אדם מדהים כמו שהוא ושכל מה שיקרה לא יסיט אותו מהדרך שלו. קצרה היריעה מלפרט את המעלות הטובות שלו. כולנו מאחוריו", בירכה.

הכריז על נצחון קדימה - וביקש מלבני להישאר

"אם יש דבר אחד שאני רוצה שתזכרו מהערב הזה, הוא שהערב הזה קדימה ניצחה", פתח מופז את נאום הניצחון שלו אמש. "קדימה ניצחה ואני אוהב כל אחד ואחת מכם על הדרך המשותפת. קצרה היריעה להודות לכולם, אבל לעולם לא אשכח את מה שעברנו יחד – זו נבחרת מנצחת. אני מודה לשופטת בקנשטיין על ניהול הבחירות. מעל לכולם אני רוצה להודות לרעייתי אורית, בלעדייך לא הייתי כאן היום".

היו"ר הנבחר המשיך: "הערב הזה מסמן את התגבשותה של החלופה השלטונית, החלופה הערכית וחלופת הדרך לממשלה הכושלת והרעה של בנימין נתניהו. מהערב הזה יוצאת קדימה אחת. קדימה שהיא מובילת האופוזיציה ומחדשת התקווה של רוב רובם של אזרחי ישראל לדרך אחרת. קדימה היא הערובה שלא אבדה תקוותנו, ושלתקווה יש חלופה פוליטית חדה וברורה. מהערב הזה יש קדימה אחת, ואנחנו יוצאים מאוחדים לקרב על דרכה של המדינה, על ערכיה וצדקת דרכה. אנו יוצאים שלובי זרועות קדימה. חברי הסיעה, ללא קשר למטה אליו השתייכו, שותפים מלאים למאמץ של קדימה".

בשלב זה פנה מופז למפסידה בפריימריז. "זו לא הייתה התמודדות קלה, אבל כל זה מאחורינו", אמר. "אני קורא לציפי לבני להתייצב איתנו במערכה הזאת. אני רוצה לומר לך: ציפי, מקומך איתנו. מהערב הזה אנחנו יוצאים ביחד".

"אזרחי ישראל, האיומים הם רבים, הם היו כאלה מאז שחר ימי הציונות, מול אויב חיצוני תמיד היינו ישראל אחת ועמדנו יחד מול המבקשים להשמידנו, שכם אל שכם. לצד האיומים החיצוניים קיים איום קיומי נוקב מבית – ישראל מאבדת את אמון אזרחיה, משלמי המסים העובדים, המתפרנסים, המשרתים".

"אני מכריז בזאת כי בכוונתי להוביל את ישראל אל סדר אזרחי חדש", המשיך המנצח הגדול של הפריימריז. "בחירתי היא ראשית המערכה להחלפת השלטון בישראל, יחד נכונן סדר חברתי חדש – זו מערכה על דמותה וצביונה של מדינת ישראל, מערכה שאנחנו חייבים לנצח בה, ורק ביחד ננצח. אנחנו נשנה את המשוואה ונחזיר את התקווה לאזרחי ישראל, יחד נחזיר את ישראל לדרכה הממלכתית, לדרך החוק והסדר, לדרך הממלכתיות. 3 שנות ממשלת נתניהו הסיטה את ישראל מדרכה, קדימה חזקה ומאוחדת תחזיר את ישראל לדרך הנכונה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת