חשש מעומס בכנס הליכוד: "סכנת נפשות"

אלפים מפעילי הליכוד הוזמנו לאירוע של מרכז המפלגה שצפוי להתקיים היום במלון שבשומרון. אחדים מאנשי המפלגה מביעים חשש כי המקום מאכלס 700 בני אדם בלבד ועלול לא להספיק להמונים. "יכול לקרות אסון", הם אומרים. עם זאת באירועים קודמים הגיעו מאות פעילים בלבד

הליכוד מתכנס, ארכיון (רויטרס)

לאחר חילוקי דעות ומספר דחיות, צפוי להתכנס היום (שלישי) מרכז הליכוד לישיבה מיוחדת באולם הכנסים במלון אשל שבשומרון. לטענת חברים אחדים בליכוד, עלול להתרחש אסון מכיוון שלאולם שאליו מותר להכניס 700 בני אדם בלבד, הוזמנו אלפי פעילים. "זו סכנת נפשות", אמר אלי מלכה, חבר מרכז, לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני חרד לגורלי, מדובר באירוע שאמורים להגיע אליו אלפים", מדגיש מלכה המודאג שלדבריו, ניסה להתריע בפני כמה מבכירי המפלגה מפני הסכנה. "נשלחו 3,700 הזמנות לחברי מרכז, אבל אל האולם אפשר להכניס 500 איש ולאחר הרחבה 700, מי נתן את האישור? מי יישא באחריות אם יקרה אסון?".

באתר האינטרנט של המלון נכתב כי ישנם שלושה חדשי התכנסות במקום המסוגלים להכיל עד 150 בני אדם כל אחד, ואולם גדול יותר של 700 בני אדם. "חדר האוכל הגדול משמש גם כחדר התכנסות ויכול להכיל עד 700 איש בישיבת תיאטרון", נכתב באתר של המקום שצפוי לארח את חברי המרכז.

"עד 700 איש" (אתר המלון)

למרות החשש של הפעילים, בשנים האחרונות הגיעו לאירועים דומים מאות אנשים בלבד. בשלב זה לא ברור כמה מהאלפים שהוזמנו אישרו את הגעתם לאירוע. על פי המשטרה מדובר באירוע פרטי של בית המלון שבו הם אינם לא מעורבת.

מהליכוד נמסר בתגובה כי "המפלגה תפעל על פי החוק".