לבני ומופז הצביעו ומשוכנעים: "אנצח"

קדימה, המפלגה הגדולה בישראל, בוחרת היום יושב ראש. בשעה 10:00 בבוקר נפתחו הקלפיות ב-104 מוקדים ברחבי הארץ, ו-95 אלף בעלי זכות בחירה יוכלו לבחור את היו"ר. רגע לפני, המתמודדים ממשיכים לקרוא למתפקדים להצביע ובטוחים בנצחונם. משדר מיוחד לאורך כל היום בחדשות 2 באינטרנט

מגיעים לישורת האחרונה: בשעה 10:00 בבוקר נפתחו הקלפיות בהתמודדות בין ציפי לבני לשאול מופז על ראשות מפלגת קדימה. 95 אלף בעלי זכות בחירה יצביעו ב-104 אתרים ברחבי הארץ. נכון לשעה 18:00 הצביעו 20 אחוזים מבעלי זכות ההצבעה. באתר האינטרנט של חדשות 2 נלווה לכל אורך היום את הפריימריז בקדימה.

סמוך לשעה 11:00 הגיע שאול מופז לקלפי בכפר סבא, מלווה ברעייתו והתקבל בתשואות. "הבחירות האלו בקדימה הן בחירות על עתידה וערכיה של מדינת ישראל", אמר לאחר ששלשל את הפתק לקלפי. "ההרגשה שלי מצוינת. בסוף היום הזה קדימה תצא לדרך חדשה. אני מתכוון לנצח בבחירות הכלליות ולהחליף את נתניהו".

כעבור שעה קלה הצביעה לבני בקלפי בת"א. "אני מהפוליטיקאים שלא משנים את עמדתם. כשאמרתי 'לא' לסחטנות, שאול מופז הלך לחרדים והסביר להם שהוא לא ייתן לי להקים ממשלה בלעדיהם", אמרה לבני לאחר ההצבעה.

לפני הבחירות המקדימות בקדימה, קיבלו שני המועמדים, היו"ר המכהן ציפי לבני וח"כ שאול מופז, הזדמנות לומר את דברם. שני הצדדים משוכנעים שינצחו, אך בכל זאת, מצאו השניים גם דברים חיוביים לומר אחד על השני. בכל מקרה, כל אחד מהשניים בטוח שהוא האלטרנטיבה לראש הממשלה בנימין נתניהו.

"אני עדיין האלטרנטיבה היחידה לנתניהו", אומרת לבני, "שמרתי על הבסיס של הבוחרים שלי. לכן רוצים להחליף אותי. מי שלא מגיע מחר להצביע עלול למצוא את עצמו בבחירות בכנסת בלי שיהיה לו מישהו להצביע לו", אומרת לבני.

כשנשאלה אם תישאר במפלגה במקרה של הפסד, ענתה לבני: "אני הולכת לנצח, כי עד היום פעלתי בדיוק עבור אותם עקרונות. אמרתי לא לסחטנות, קיימתי את כל ההתחייבויות ומסיבה זו אני אנצח. מופז תרם לישראל ויתרום בעתיד, אבל הוא לא תחליף לנתניהו".

מופז: "אוביל את קדימה למציאות חדשה"

"קדימה החליטה ללכת לבחירות מכיוון שציפי לבני נכשלה", אמר מופז בפתח דבריו, "המציאות של קדימה היא משברית, אולי אחת הקשות שידעה המפלגה אי פעם. אני מתכוון להחליף את נתניהו, צריך לחדש את קדימה, להעצים את כוחה בציבור, שהציבור יידע מה הדגלים שקדימה מניפה: צדק חברתי, וחלוקה שוויונית בנטל. מנהיגות לוקחים, מנהיגות מובילים. אני אוביל את קדימה ביחד עם הצוות המצוין של קדימה. אוביל את קדימה למציאות חדשה".

כשנשאל מה יעשה במקרה של הפסד, אמר מופז: "כל קול שילך ללבני מחזק את נתניהו. הדרך של קדימה בשלוש השנים האחרונות הייתה ללא אג'נדה ולא הניפה את הדגלים הנכונים. אני חושב שציפי לבני היא אדם מוכשר ומקובל בציבור ובממשלה שלי היא תעשה תפקידים טובים. אני הודעתי שבמציאות דמוקרטית אין דמוקרטיה כבקשתך, מקבלים את דין הבוחר. למרות שאני בטוח בניצחוני, גם אם אפסיד אקבל את דין הבוחר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת