תושבי מגרון: "שהממשלה תיקח אחריות למה שהיא בישלה"

במגרון מגיבים להחלטת בג"ץ לפנותם ב-1 באוגוסט, למרות ההסכם עם הממשלה. "אנו בטוחים שראש הממשלה לא רוצה להגיע לעימותים עם תושבים", תקפו היום ראשי המאחז במסיבת עיתונאים שכינסו. "ברור לנו שהקואליציה לא תימשך במצב שיישוב נהרס במדינת ישראל"

לאחר החלטת בג"ץ הדרמטית אתמול לבטל את ההסכם אליו הגיעה הממשלה עם תושבי מגרון ולקבוע את 1 באוגוסט כתאריך פינוי המאחז שהפך לסמל, כינסו היום התושבים מסיבת עיתונאים - בה תקפו בעיקר את הממשלה ואת העומד בראשה.

"כנראה ששלטון החוק בישראל לא רוצה להיות אחראי לעתיד המדינה", אמר דובר היישוב איתי חמו. "אנו מחכים לממשלת ישראל שתיקח אחריות למה שהיא בישלה כאן. היא הובילה לכאן אזרחים שומרי חוק. אנו בטוחים שראש הממשלה לא רוצה להגיע לעימותים עם תושבים, שרצו ללכת יד ביד עם הממשלה".

לדבריו, "הכדור נמצא בידי הממשלה והכנסת. ברור לנו שהקואליציה לא תימשך במצב שיישוב נהרס במדינת ישראל. לא מועצת יש"ע לחצה להסכם, אלא הממשלה".

"מעולם אף אחד לא חשב שזה שלו"

איתי הראל, ממקימי מגרון הראה לעיתונאים תצלום אוויר שצולם לפני הקמת היישוב והסביר כי "בכל מתחם היישוב מגרון לא רואים עץ אחד או בית אחד בתצלומים, מעולם אף אחד לא חשב שזה שלו. השלטון הירדני רשם שזה של מישהו אך אף אחד לא ראה את עצמו כנגזל עד ששלום עכשיו פנו אליהם".

לדברי התושבים, "חוק ההסדרים נפל בגלל התנגדות ראש הממשלה. לאחר שהוא נפל, הלכנו כמוצא אחרון להסכם עם הממשלה - שנקבר אתמול על ידי בג"ץ. הכדור כרגע אצל ראש הממשלה. עשינו הכל כדי שלא יהיה מודל של פינויים כמו גוש קטיף".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת