טיבי גינה בטוויטר את הטבח בטולוז: "רצח נתעב ושפל"

ח"כ אחמד טיבי פרסם הערב בדף הטוויטר שלו גינוי חריף לטבח בבית הספר היהודי בצרפת. "העם הפלסטיני אינו זקוק למי שיורה בילדים כדי לגונן עליו", כתב. גם יו"ר הרשות הפלסטינית וראש הממשלה הפלסטיני גינו בחריפות הפיגוע: "זו פעולת טרור"

הגינוי של טיבי, על רקע זירת האירוע (חדשות 2)

ח"כ אחמד טיבי מגנה הערב את הטבח שבוצע שלשום בבית הספר בטולוז ומכנה אותו "מעשה נתעב". בדף הטוויטר שלו כתב הערב טיבי: "פשע נתעב בטולוז....רצח שפל. העם הפלסטיני אינו זקוק למי שיורה בילדים כדי לגונן עליו. די!".

מוקדם יותר היום גינה גם ראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד את הפיגוע וכינה אותה "פעולת טרור פחדנית נגד חפים מפשע". הוא הגיב לדיווחים בטלוויזיה הצרפתית לפיהם הרוצח מוחמד מראח הודה שביצע את הטבח "כתגובה לרצח הילדים בעזה", ואמר: "העם הפלסטיני מגנה בתוקף את פשע הטרור הזה. שום ילד פלסטיני אינו יכול לקבל פשע כזה נגד חפים מפשע".

גם אבו מאזן ומזכ"ל האו"ם גינו הטבח

"הגיעה העת שהפושעים האלה יפסיקו לסחור בשמה של פלסטין, במן שהם מבצעים את פעולות הטרור שלהם", המשיך פיאד. במקביל לפיאד, גינה גם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן את הפיגוע וכינה אותה "פעולת טרור".

הטבח גרר גינויים חריפים ברחבי העולם. אחרי הגינוי מעורר המחלוקת של שרת החוץ של האיחוד האירופי קת'רין אשטון, גינה אמש מזכ"ל האו"ם באן קי מון את הפיגוע ושולח את תנחומיו "למשפחות הקורבנות, לקהילה היהודית ולממשלה הצרפתית ואזרחיה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת