וינשטיין נגד נתניהו: הניסיון להעביר כסף להתנחלויות חפוז מדי בתקופת בחירות

היועץ המשפטי לממשלה הודיע כי הוא מתנגד להעברת תוספת תקציבית להתנחלויות, כפי שהוצעה בוועדת הכספים. וינשטיין אמר כי ההצעה כפי שהוגשה בוועדה ועוררה את חמתם של חברי כנסת מהאופוזיציה אינה מנומקת

"מהלך לא מנומק". וינשטיין (מרים אלסטר, פלאש 90)

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין מתנגד להעברת הכספים ליישובי יהודה ושומרון באופן שבו הוגשה הבקשה הבוקר (שני) לוועדת הכספים של הכנסת. "מדובר במהלך חפוז בתקופת בחירות שאינו מנומק", הוא אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תגובתו של וינשטיין מגיעה לאחר שוועדת הכספים אישרה הבוקר תוספת לתקציב הביטחון בסך 3.76 מיליארד שקלים. 2.5 מיליארד שקלים מהתוספת התקציבית יקצצו ממשרד הרווחה ומהמשרדים החברתיים.

במהלך הדיון בוועדה עוררו חברי כנסת מהאופוזיציה מהומה וטענו כי מדובר במחטף. חלק מחברי הכנסת אף הוצאו מחדר הישיבות במהלך הדיון בהוראתו של יושב ראש הוועדה ח"כ ניסן סלומינסקי.

ח"כ סתיו שפיר (העבודה) הוצאה גם היא ארבע פעמים מהדיון. בכל פעם היא קיבלה הזדמנות נוספת לחזור לדיון של הוועדה, אך כעבור זמן קצר הוצאה שוב. לבסוף חזרה לדיון.

"בושה וחרפה שגם ביום האחרון לכנסת, הממשלה מנסה להעביר במחטף מיליארדי שקלים לביטחון ועוד 100 מיליון שקלים להתנחלויות", כתב בעמוד הפייסבוק שלו ח"כ דב חנין שהוצא על ידי המאבטחים מהדיון. "כל זאת כמובן על חשבון תקציבי תחבורה ציבורית, דיור ורווחה, ובלי לאפשר כל דיון או שאלות, ובניגוד לתקנון הכנסת. בשבע בבוקר שולחים לח"כים סדר יום, בתשע כבר מכנסים את הוועדה ומנסים להשיג רוב, ועד עשר בבוקר רוצים להשלים את שוד התקציבים שלנו. ככה נראה מחטף".

ח"כ זאב אלקין, יו"ר הקואליציה, נכח בדיון ווידא שחברי הכנסת מאשרים את העברות התקציב כמתוכנן. "זה לא חוקי מה שאתם עושים", תקף ח"כ עיסאווי פריג' את חברי הקואליציה, "על מה אנחנו מצביעים? זו רפובליקת בננות!".

סלומינסקי: "לא מוכן לתת יד לבריונות מילולית"

ח"כ בועז טופורובסקי (יש עתיד) הצטרף גם הוא למחאת האופוזיציה, וצעק לעבר יו"ר הוועדה ניסן סלומינסקי: "אנחנו דורשים רביזיה סיעתית! אתה לא יכול למנוע זאת מאיתנו". מנגד, הצהיר ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה): "אני בדרך קבע מצביע תמיד בעד תקציב הביטחון, ומה שיש עתיד תצביע - אני אצביע הפוך".

"מצער לראות שפעם אחר פעם השמאל בישראל מתייחס למתיישבים ביהודה ובשומרון כאילו היו נטע זר בעמנו, בעוד שבפועל מדובר ביהודים-ישראלים מהטובים שבבני העם, שהכספים המיועדים עבורם באים לאפשר להם חיים נורמליים המגיעים להם בדיוק כמו לתושבי רמת אביב ג'", מסר יו"ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי.

בהתייחסו למהומה שהתרחשה בוועדה ציין סלומינסקי כי "גם בסנאט האמריקני ישנם דיונים דרמטיים ולעומתיים אבל שם יש תרבות דיון. אין לי שום בעיה עם עמדות של ח"כים. אני לא מוכן לתת יד לבריונות מילולית".