בנט לביטחון? יעלון דרש הבהרות מנתניהו

השמועות לפיהן רה"מ מתכוון להציע את תיק הביטחון לנפתלי בנט הגיעו גם לאוזניו של השר המחזיק בתפקיד: בפגישה בין השניים, דחה נתניהו בפני יעלון את הדיווחים והבהיר כי אינם נכונים. יעלון יצא רגוע משיחת ההבהרה

יעלון ונתניהו, ארכיון (רויטרס)

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון דרש מראש הממשלה בנימין נתניהו הבהרות בעקבות הדיווחים לפיהם הוא מתכוון להציע את התיק שבו הוא מחזיק בקדנציה החולפת לשר נפתלי בנט, אם יזכה פעם נוספת בבחירות לכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יעלון נחשב לאחד השרים הנאמנים ביותר לראש הממשלה בקדנציה הנוכחית, לאחר שהשניים הובילו במשותף את מבצע "צוק איתן" ולכן הופתע מהדיווחים שהגיעו לאוזניו. על כן זימן עצמו יעלון אל לשכתו של נתניהו.

שר הביטחון ורה"מ, ארכיון (רויטרס)

"האם הבטחת את התיק שלי לשר אחר", שאל השר את ראש הממשלה, וזה השיב לו שלא ניתנה כל הבטחה מסוג זה וכי הדיווחים אינם נכונים. בנוסף ביקש יעלון לברר האם ישמור על תפקידו גם בממשלה הבאה, אך נתניהו הבהיר לו כי אינו יכול להתחייב בשלב זה, שבו גם מקומו שלו כראש ממשלה עדיין לא מובטח.

על פי גורמים המעורים בנושא, למרות שלא קיבל הבטחה מפורשת לקראת הקדנציה הבאה, שר הביטחון יעלון יצא רגוע באופן יחסי משיחת ההבהרה הזו.‎

בדרך לביטחון? בנט (רויטרס)

בשבועות האחרונים התחממו היחסים בין בנט לנתניהו, שבעבר נחשבו ליריבים מרים. בכנס סבן בוושינגטון לפני ימים אחדים הודה השר בנט כי השניים החליטו שלא לתקוף זה את זה במערכת הבחירות הקרובה, וזאת על מנת שלא לפגוע בגוש הימין.