ישיר: ההצבעה על אישור פיזור הכנסת

הצעת החוק שתוביל לבחירות חדשות תוגש היום להצבעה בקריאה שנייה ושלישית. בשבוע שעבר אושר החוק ללא מתנגדים, וראשי המפלגות כבר נושאים עיניהם לתעמולת הבחירות. הצטרפו לשידור הישיר

רגעיה האחרונים של הכנסת ה-19. לאחר שהמאמצים להקמת ממשלה חלופית ככל הנראה כשלו, חברי הכנסת מצביעים היום (שני) בקריאה שנייה ושלישית על חוק התפזרות הכנסת - שיקבע בחירות חדשות בחודש מרס 2015. החוק צפוי לעבור ללא התנגדות, ולאחר אישורו יופסק מושב החורף עוד השבוע. אנו מעבירים בשידור ישיר את ההצבעה באתרי חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ועדת הכנסת בראשות ח"כ יריב לוין (הליכוד) הכינה את הצעת החוק, שאושרה בשבוע שעבר בקריאה טרומית וראשונה ללא מתנגדים, לקראת ההצבעה המכריעה. כמו כן תדון היום הכנסת בהצעות אי אמון של מפלגות האופוזיציה, אך אלו לא צפויות לעבור אלא אם תוקם ברגע האחרון ממשלה חלופית עוקפת-נתניהו.

הבחירות נראות בשלב זה עובדה מוגמרת, בייחוד לנוכח התנגדות מפלגת ישראל ביתנו להקמת ממשלה חלופית כלשהי. "מהלך כזה הוא דחיית הקץ ולא יותר - הקמת ממשלה חלופית עכשיו, שתהיה ממשלת 61 שבה כל חבר כנסת בודד יכול לאיים ולסחוט, משמעותה המשך חוסר היציבות השלטונית לעוד כשנה - ואז נלך לבחירות אחרי שבוזבזו מיליארדים נוספים בכדי לתחזק קואליציה רעועה", הדגישו אתמול במפלגה.

ניפגש בבחירות. ישיבת ממשלה מהעבר הרחוק (קובי גדעון / לע"מ)

"על אף שאנו סברנו שאין זה הזמן הנכון מבחינת המדינה ללכת לבחירות, האופציה של הקמת ממשלה אחרת עכשיו היא גרועה אפילו יותר. אם הפור נפל והולכים לבחירות, צריך לעשות את זה בצורה ראוייה - בלי שטיקים ובלי טריקים ובלי 'תרגילים מסריחים'.
אנחנו מקווים שהבחירות הבאות יאפשרו הקמת ממשלה יציבה, עם מנהיגות חזקה ואחראית, שתאפשר שלטון יציב וכהונה מלאה של הממשלה והכנסת כדי שיוכלו לשרת את הציבור באופן ראוי", נמסר מהמפלגה.

עוד בטרם האישור הרשמי לבחירות, סידור הישיבה במליאה השתנה על מנת לשקף את המעבר של מפלגות יש עתיד והתנועה מהקואליציה לאופוזיציה. חברי מפלגותיהם של לפיד ולבני הועברו לאחורי המליאה, וסביב שולחן הממשלה במרכז המליאה נותרו רק 14 שרים.

פיזור נעים. ארכיון (רויטרס)