נתניהו על הירי בצרפת: "רצח מתועב ואנטישמי של יהודים"

ראש הממשלה התייחס היום בישיבת סיעת הליכוד לפיגוע הירי בביה"ס היהודי בדרום צרפת, בו נרצחו 4 בני אדם, 3 מהם אזרחים ישראלים. ""בצרפת התבצע היום רצח מתועב ביהודים, ביניהם ילדים קטנים", אמר ראש הממשלה. "מוקדם מדי לקבוע מה היה הרקע לפעולה הרצחנית הזאת הזאת, אבל בוודאי שאפשר לפסוק שמדובר בפעולה אנטישמית"

סיעת הליכוד בכנסת התכנסה היום לישיבתה השבועית, וראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לפיגוע הירי הבוקר בבית הספר היהודי בדרום צרפת, בו נהרגו ארבעה בני אדם, שלושה מהם ישראלים בני משפחה אחת. את דבריו של ראש הממשלה העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

"בצרפת התבצע היום רצח מתועב ביהודים, ביניהם ילדים קטנים", אמר ראש הממשלה. "מוקדם מדי לקבוע מה היה הרקע לפעולה הרצחנית הזאת הזאת, אבל בוודאי שאפשר לפסוק שמדובר בפעולה שמונעת על ידי אנטישמיות אלימה ורצחנית. אני בטוח שנשיא צרפת סרקוזי יעשה הכל יחד עם ממשלתו על מנת למצוא את הרוצח, אני מבטיח לכם שממשלת ישראל תעזור לצרפת במשימה הזאת".

"אני לא שמעתי שום גינוי של האו"ם לרצח המתועב הזה", הדגיש נתניהו. "מה שכן שמעתי דווקא ביום הזה, זה שהמועצה לזכויות האדם של האו"ם אירחה בשעריה נציג בכיר של החמאס, דווקא ביום הזה. הנציג הזה גינה את ממשלת ארה"ב על חיסולו של הארכי-מחבל בן לאדן, והוא מייצג ארגון שרוצח ללא הבחנה ילדים, מבוגרים, גברים נשים חפים מפשע, הפך את זה פשוט למטרת על ולשיטה והוא גם מכריז שהכוונה שלו זה לרצוח יהודים באשר הם".

נתניהו המשיך ותקף: "אז מועצת זכויות האדם של האו"ם מארחת ביום הזה של הרצח המתועב בצרפת נציג שעוסק ברצח יהודים כל השנה, ויש לי רק דבר אחד לומר למועצת זכויות האדם של האו"ם – מה לכם ולזכויות אדם? תתביישו לכם".

ליברמן: "רוע שטני גרם לרצח נורא"

מוקדם יותר התייחס לנושא גם שר החוץ ליברמן, שהביע זעזוע עמוק. "רק מי שניחן ברוע שטני יכול לבצע רצח כה נורא של ילדים קטנים בבית הספר", לדברי שר החוץ.

גם שר הביטחון ברק התייחס לירי, ואמר כי "זו פעולה רצחנית, אלימה ובלתי מתקבלת על הדעת, אבל לא ברור אם זה פיגוע טרור או פשע שנאה אחר".

ההרוגים הם הרב יונתן סנדלר בן ה-30 ושני ילדיו הקטנים אריה בן ה-6 וגבריאל בן ה-3. על פי התקשורת הצרפתית, ההרוגה הנוספת היא תלמידה בת 10, בתו של מנהל בית הספר.

מוקדם יותר הגיע נשיא צרפת ניקולא סרקוזי לזירת הירי בטולוז, שם אמר כי מדובר באירוע שפוגע באומה הצרפתית כולה ולא רק בקהילה היהודית. סרקוזי הגדיר את התקרית "אסון לאומי" והכריז על דקת דומייה שתתקיים מחר במדינה לזכר ההרוגים. "אינני יכול להשלים עם הרעיון שאפשר לבצע רצח בבית ספר של ילדים", לדבריו.