ועדת הפנים של הכנסת אישרה התיקון לחוק המסתננים

חברי ועדת הפנים של הכנסת אישרו את התיקון לחוק המסתננים, לפיו תוגבל שהייתם במתקן חולות ל-20 חודשים וכן יוטלו קנסות כבדים על בתי עסק המעסיקים מבקשי מקלט ללא אישור עבודה. ארדן: "מנענו את שחרורם של אלפי מסתננים לרחובות דרום ת"א"

"להשיב את החיים לקדמותם". ארכיון (רויטרס)

אחרי שבג"ץ פסל את חוק המסתננים וקבע כי יש להכניס בו שינויים מהותיים, אישרה ועדת הפנים של הכנסת לקריאה שנייה ושלישית את התיקון לחוק. בין עיקרי התיקונים הבולטים: הגבלת השהייה של מסתננים בחולות ל-20 חודשים, והחמרת הענישה של מי שהעסיק מסתנן שחל עליו איסור לעבוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנוסף קובע התיקון לחוק המסתננים כי מעסיקיהם של מבקשי המקלט והמסתננים עצמם יאלצו להפקיד פיקדון חודשי, שיימסר לידיהם רק עם יציאתם מישראל. עוד נקבע בתיקון כי יוטלו קנסות מנהליים גבוהים על בעלי עסק המעסיקים מסתננים שלא כחוק.

שר הפנים גלעד ארדן בירך על אישור התיקון לחוק, ואמר כי המהלך מגן על הקביעה כי ישראל היא מדינה יהודית. "הוויכוח כאן הוא בין שתי קבוצות פוליטיות", הבהיר ארדן. "בין אלה שרואים בישראל קודם כל כמדינתו האחת והיחידה של העם היהודי, ובין גוש השמאל שלצערי מוכן לסכן זאת".

שר הפנים גלעד ארדן, ארכיון (AP)

השר הוסיף שחקיקת חוק המסתננים נועדה להגן בעיקר על תושבי דרום תל אביב, הסובלים מפשיעה גואה ואלימות בשכונותיהם. "תושבי דרום תל אביב זכאים לביטחון אישי ולהשבת מרקם החיים לו היו רגילים", ציין ארדן. "אנחנו צריכים להסתכל להם בעיניים ולסייע להם להשיב את חייהם לקדמותם".

"למרות שלא מדובר בהסדר המושלם, הצלחנו במאמץ רב להעביר את החוק, למנוע את פיזור מתקן 'חולות' ושחרורם של אלפי מסתננים לרחובות דרום תל אביב ולשוק העבודה", הוא הדגיש.