באופוזיציה תוהים: "רה"מ תקף בדמשק - והחל בקמפיין הבחירות?"

מטוסים ישראלים תקפו לכאורה בשטח סוריה בשעות אחר הצהריים - ומיד הציתו חשד במערכת הפוליטית, לפיו רה"מ נתניהו הורה על תקיפה ביום בו כשלו סופית מאמציו להקים ממשלה חלופית. "ביבי כשל בהרכבת קואליציה - והורה על התקיפה", האשימה ח"כ קריב. "לכל בעיה יש לנתניהו פתרון - ביטחון והפחדה", הצטרף ח"כ פריג'

שובל בשמיים לאחר התקיפה, היום (חדשות 2)

אחר הצהריים (ראשון) נודע על תקיפה ישראלית לכאורה בסוריה, ובמערכת הפוליטית יש מי שחושדים שמדובר בעיתוי שאינו מקרי כלל: ח"כים מהאופוזיציה תקפו את ראש הממשלה לאחר היוודע דבר התקיפה - וקשרו בינה לבין המאמצים שכשלו להרכבת ממשלה חלופית ולמעמדו ההולך ומידרדר של נתניהו בסקרים, מאז נודע על הקדמת הבחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ביבי לא מצליח להרכיב קואליציה חלופית ולכן החליט לבחור בדרך של טרור והפחדה ולהדליק את המזרח התיכון", אמרה חברת הכנסת יפעת קריב מיש עתיד - עד לפני שבוע, חברת קואליציה מן המניין. "אדוני ראש הממשלה, הפעם זה לא יעבוד".

"לכל בעיה יש לנתניהו תשובה אחת - ביטחון, וכשצריך גם הפחדה", ח"כ עיסאוי פריג' (מרצ). "ישאלו אותו על יוקר המחיה, יענה אירן, ידברו איתו על הרפורמה בבריאות, יענה חיזבאללה, ואם במקרה יזכירו לו שוויון, התשובה כבר תהיה דאע״ש. כשזו השפה של ביבי, קשה שלא לתהות, האם גם הפעם לא עורבו שיקולים שלא מן העניין".

"הכל קשור"

למתקפה הצטרפה גם ח"כ תמר זנדברג (מרצ) שתלתה האשמות דומות בראש הממשלה. "נתניהו התחיל את קמפיין הבחירות שלו בתקיפה בדמשק?", תהתה.

"בתקופה הזו, הכל קשור גם אם זה לא קשור", הזהיר ח"כ משה מזרחי (העבודה). "נקווה שעד תום הבחירות אף אחד לא 'ישתגע'".

אני מצפה ומאמין כי הממשלה מפרידה הפרדה מלאה בין העניינים האקטואליים השוטפים לבין ענייני ביטחון", הביע תקווה חברו למפלגה, ח"כ נחמן שי. "עם זאת, בכל מקום ובכל זמן שנשקפת סכנה אמיתית לביטחון ישראל, ראוי כי הממשלה תפעל ואנו נתמוך בה כפי שעשינו בעת מבצע צוק איתן עד לסיומו".