לבני מפסידה בסקרים: "זה כואב"

לפני שלוש שנים בוחרים רבים האמינו וסמכו על ציפי לבני, כיום סקרים מנבאים לה הפסד לשאול מופז. לאחר שרבים העדיפו לעבור למחנה שלו והשאירו אותה לבדה היא מספרת בריאיון מיוחד על התחושות: "זה כואב" אך מציינת: "לא בגדתי בהם,הקשר שלי היה לציבור ולא למפלגה"

הפריימריז האחרונים לראשות קדימה נערכו לפני שלוש שנים וחצי. ציפי לבני ניצחה בהן רק בקושי את שאול מופז - רק אחוז ועשירית שהם 431 קולות בלבד. השבוע, לראשונה, קבע סקר אחד, שעם מופז בראשה, "קדימה" גורפת יותר מנדטים מאשר עם לבני.

"אני מרגישה בסדר גמור בימים אלה - מלא אדרנלין, רוח קרב", אומרת לבני בריאיון מיוחד. "יכולתי לשלם מחיר בדרך שהציבור היה משלם שליו - רואים היום מה קורה למי שמשלם ויכול להיות שבבחירות הבאות יגידו שהיא לא מכרה אותנו".

במהלך הריאיון הוצגו ללבני קטעים רבים בה פונים אליה פעילים ובוחרים שהתאכזבו מהתנהלותה. "אין ספק שאני מאוכזב מחוסר המנהיגות שלך, לא הצלחת אחרי המחאה ליצור גל אופוזיציוני אמיתי שיהווה אלטרנטיבה לממשלה הזאת", אומר צעיר ללבני. "זה מצער", אומרת לבני בתגובה. "בשבילו הלכתי לאופוזיציה - נכון שהאופוזיציה יכולה להיות מאכזבת אבל צריך לזכור שכל ראשי הממשלה עברו תמיד דרך אופוזיציה ואמרו להם תוך כדי שזה לא קורה- אופוזיציות לא מפילות ממשלה".

ביילסקי ללבני: "לא היינו משמעותיים שלוש שנים"

אחד מהתומכים שהחליט ללכת למחנה מופז הוא ח"כ זאב ביילסקי. "באתי לעזור לציפי לבני, קיבלנו שלוש שנים שלא היינו משמעותיים", אומר ביילסקי. "קיבלתי את ההחלטה ואני מאמין שח"כ מופז צריך להיות יו"ר קדימה". לבני לא מקבלת את זה כל כך בקלות: "זה לא קל, בהחלטה ללכת לאופוזיציה איבדתי אנשים שהשאיפות שלהם היו אחרות".

בפקס שכתב אחד הפעילים ונשלח ללבני נכתב כי הוא מודיע שבהתאם להחלטה שהועברה אלייך (אל ציפי לבני), כל הפעילים ביישוב החליטו לתמוך במופז ולכן "לא נגיע לפגישה איתך כי היא לא תהיה מועילה". הפעילים טוענים כי לבני "נזכרה בנו רק אחרי שלוש שנים". לבני מודה כי לא תמיד היה לה זמן לפעילים. "שאול שמר על קשר יותר הדוק ואינטנסיבי ממני, הקשב שלי היה לציבור החוצה ולא למפלגה פנימה", היא טוענת אך מדגישה כי "עד היום ניצחתי בכל המאבקים בדרכי".

הבוחרים מאוכזבים: "לא נצביע שוב לקדימה"

בחורה שהצביעה ללבני מספרת: "אני האמנתי לך לבני, ראיתי את התקווה בך ומה שאת מבטיחה - חשבתי שתעשי שלום אבל כרגע עברו שנתיים אבל מה נעשה פה? אני לא רואה את האופוזיציה ואת ראשות קדימה ולא אצביע שוב לקדימה".
לבני שומעת את דבריה ולא לוקחת אותם בקלות. "אני שומעת את זה וזה כואב לי", אומרת לבני בתגובה לדברים. "הביטוי של המחאה יהיה בקלפי - לא בגדתי בהם ולא מכרתי אותם, שמרתי על העקרונות שלהם".

לבני מסכמת את הריאיון בנימה אופטימית. "אני מאמינה שבדרכי אני ממשיכה את הדרך - רשמתי את המצע הראשון של אריק שרון ואתה הדרך הזאת אני מבטיחה לקיים", ציינה לבני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת