ריבלין: הציבור כבר לא מאמין, חושש שלא יצביע

נשיא המדינה הביע דאגה מחוסר האמון הגובר לקראת עוד מערכת בחירות ואמר: "זה דבר שעלול לגרום לשיבוש המערכת הדמוקרטית". הוא הזהיר מהפערים שהולכים וגדלים בחברה: "על נבחרי הציבור להבין שהם נבחרו כדי לטפל בדברים האלה"

"אני מקווה שמה שהיה לא יהיה, יש לי חשש שהציבור לא ילך לבחירות כי הוא לא מאמין וזה דבר שעלול לגרום לשיבוש המערכת הדמוקרטית" - כך אמר הבוקר (ראשון) נשיא המדינה ראובן ריבלין שהביע דאגה מחוסר האמון הגובר בקרב הציבור במערכת הפוליטית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחה במהלך ועידת גלובס לעסקים אמר ריבלין כי "אני מקווה שהציבור כולו ילך לקלפי על מנת להביע את דעתו, וגם המנהיגים הפוליטיים צריכים להבין שחזרה לגושים המרכזיים חשובה למשילות".

הנשיא נשאל האם הוא מסכים לקביעה שמאז המחאה החברתית מצבו של הציבור לא הוטב ואף הורע, והשיב: " המחאה החברתית הביאה לראשונה בכנסת מצב שבו 57 ח"כים התחלפו, וזו הייתה בשורה. יחד עם זאת, לא נבחרו לכנסת אנשים שמגובשים בדעתם, כל אחד בא על מנת להביע את יכולותיו האישיות, לא תמיד ידע להיכן הוא פונה ומהן ההכרעות שהוא צריך לקבל".

ריבלין הסביר כי "זה הביא לידי תזזית שלא הביאה את המנהיגים להבין שזה יכול לקרות שוב. האזרחים די מאוכזבים מפני שהבחירות האלה שינו בתכלית את דרך ההליכה לקלפי אך לא הביאו מענה".