כחלון: "אפשר לעשות בדיור מה שעשינו בסלולר"

השר לשעבר, שהכריז השבוע על חזרתו לפוליטיקה, הגדיר את מצוקת הדיור כ"בעיה החברתית החמורה ביותר" ואמר כי ניתן לפתור אותה "במנהיגות אמיצה". הוא אף רמז איזה שר ירצה להיות כשאמר: "לא רוצה להיות שר הביטחון. אנשים צריכים לעסוק במה שהם מבינים, אני מבין בתחום החברתי"

"לא רוצה להיות שר ביטחון", כחלון (פייסבוק)

לאחר ששלשום הכריז על חזרתו לחיים הפוליטיים, השר לשעבר משה כחלון ממשיך לסמן מטרות. בנאום שנשא בכנס בתל אביב הגדיר כחלון את משבר הדיור כבעיה החברתית הבוערת ביותר והדגיש: "אפשר לעשות בדיור את מה שעשינו בסלולר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר התקשורת והרווחה לשעבר דיבר במהלך מפגש של בית ספר אסכולות של האוניברסיטה הפתוחה ואמר כי מצוקת הדיור היא אחד ממחוללי העוני הגדולים שיש והבהיר כי גם בתחום הזה ניתן לבצע רפורמות לטובת הציבור.

"במנהיגות אמיצה צריך להוריד את מחירי הדיור וזה עולה כסף", ציין כחלון. "צריך לשנות את השיטה. אני הגעתי ממשפחה קשת יום. התחתנתי כשכבר הייתה לי דירה כי היה אפשר לקנות. היום אי אפשר. לאנשים היום אין עוגן. אין שקט".

"לא יכולים להגיד לילדים שלנו שיהיה טוב יותר"

הוא יצא נגד "פוליטיקה של מגזרים" ואמר: "היום כל סקטור דואג לאנשים שלו. צריכה לבוא הנהגה שתדאג לכולם. הפוליטיקאים צריכים לתת תחושת סולידריות חברתית. זה יבוא רק מלמעלה. אנחנו במקום לא טוב וזה מתגבר. הדברים האלה צריכים להשתנות".

כחלון מתח ביקורת מרומזת גם על ראש הממשלה נתניהו, כשאמר כי עם מנהיגות נכונה הבעיות יפתרו: "חייבים לשנות. אנחנו במשבר כלכלי עמוק. אנחנו לא יכולים במצב הנוכחי להגיד שיהיה טוב יותר לילדים שלנו".

השר לשעבר סיפק גם רמז לגבי המשרד שאליו הוא שואף להגיע לאחר הבחירות. "אם היית שואל איזה שר אני לא רוצה להיות זה שר הביטחון", אמר. "אנשים צריכים לעסוק במה שהם מבינים. אני מבין בתחום החברתי".