שקד: לא מן הנמנע שבנט ירכיב את הממשלה

על רקע הסקרים המחמיאים למפלגה, בבית היהודי כבר מסמנים יעדים ליום שאחרי הבחירות. ח"כ איילת שקד אמרה: "אני מקווה מאוד שנחזיק בתיק המשפטים בממשלה הבאה. הוא חשוב, משמעותי ומשפיע על הרבה תחומים"‎

אחרי הסקרים שהפכו אותם למפלגה השנייה בגודלה, בבית היהודי כבר מסתכלים קדימה: חברת הכנסת איילת שקד העריכה היום (שישי) כי לא מן הנמנע שנפתלי בנט ירכיב את הממשלה הבאה ולא נתניהו. את הדברים אמרה שקד בכנס "גשר המיתרים" במלון כינר בכינרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

שקד התייחסה גם למגעים הפנים מפלגתיים בין הבית היהודי לאורי אריאל ואנשי מפלגתו "תקומה" והבהירה: "אני משוכנעת שנרוץ ביחד".

היא סימנה את תיק המשפטים כאחד החשובים למלפלגתה: "הוא ללא ספק יעד חשוב ומשמעותי שמשפיע באופן רוחבי על הרבה מאד תחומים. זה תיק שאני מקווה מאד שנחזיק בידנו בממשלה הבאה".

עוד קודם לכן אמר גם חבר מפלגתה שר השיכון אורי אריאל דברים ברוח דומה: "משרד הבינוי הוא משרד חשוב, הייתה ונותרה בו הרבה מאד עבודה, אבל אני לא שולל אפשרויות נוספות כמו משרד המשפטים שהשפעתו על מכלול תחומים בציבוריות הישראלית היא גדולה". 

שלשום פורסם כי בעקבות הסקרים שניבאו לבית היהודי זינוק במספר המנדטים והפיכתה למפלגה השנייה בגודלה בכנסת, חברי הכנסת שלה כבר מתכננים תכניות בעקבות הסקרים המחמיאים.

ח"כ יוני שטבון אמר כי "עם ישראל רוצה מחנה לאומי חזק, והמגמות בסקרים מראות זאת שוב ושוב. ההתחזקות שלנו אינה מקרית, השתדלנו לעמוד כאי בזרם בקואליציה מבולבלת. אבל חשוב להדגיש, אסור שההתחזקות שלנו תבוא על חשבון הערכים שלנו. אפשר וצריך להתחזק מבלי לוותר על הדרך, עם ישראל לא נבהל מערכים, בדיוק להפך".

סקר: הבית היהודי מקבלת 17 מנדטים

על הסקרים המנבאים להם הצלחה גדולה אמר חבר הכנסת מוטי יוגב כי "הכול יכול לקרות, תוצאות הבחירות הן אלה שיקבעו ויש חשיבות למה שהעם יאמר. במציאות שבה כוחנו יגדל ונוכל להשפיע, נפתלי יהיה סגן או ממלא מקום ראש ממשלה ושר אוצר חוץ או ביטחון. אמון הציבור חשוב".

לפי הסקר הראשון שנעשה מאז התקבלה ההחלטה להקדים את הבחירות ופורסם בחדשות 2, המרוויחה הגדולה היא מפלגת הבית היהודי בראשות בנט, שמקבלת 17 מנדטים והופכת למפלגה השנייה בגודלה בכנסת.