טיבי ננזף בעקבות "נאום השהיד"

כחודשיים אחרי שעורר סערה בכך שאמר בכינוס פלסטיני כי אין ערך נעלה יותר מהשהאדה (מות קדושים באיסלאם), ננזף היום ח"כ אחמד טיבי על ידי ועדת האתיקה של הכנסת. בזמנו אמר טיבי כי יש בורות ישראלית בנוגע למונח "שהיד" ואילו ח"כ דני דנון אמר בתגובה כי יש להרחיק את טיבי מהכנסת ולהכניסו לבית הסוהר

ועדת האתיקה של הכנסת הטילה עונש נזיפה חמורה על חבר הכנסת אחמד טיבי, בעקבות דברים בכנס ברמאללה בהם אמר דברי שבח בנוגע לשהידים. הוועדה לא קיבלה את הסבריו של טיבי שהתכוון לטענתו לפלסטינים חפים מפשע שנהרגו על ידי ישראל ולא למחבלים מתאבדים. זו הפעם השלישית בתקופה האחרונה שטיבי נענש על ידי ועדת האתיקה. את הקובלנה הגיש הפורום המשפטי למען ארץ ישראל.

לפני כחודשיים, נשא ח"כ דברים בכינוס ברשות הפלסטינית לרגל "יום השהיד". טיבי עורר סערה כשאמר דברים בשבח השהידים, ובין היתר אמר: "אין דבר הנעלה יותר מהשהיד". אולם, ח"כ טיבי מיהר לגונן על דבריו וטען כי הם לא הובנו כהלכה בישראל.

"יש בורות ישראלית לגבי המילה 'שהיד'", אמר זמן קצר אחרי ההתבטאות בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "כל שמות השהידים שציינתי, נהרגו על ידי הכיבוש - ולא הרגו. לא ציינתי שום שם של מפגע שביצע מעשה התאבדות, משום שאני מתנגד לכך", הדגיש טיבי. אין אדם שדוחה פיגועי התאבדות כפי שאני עשיתי בעבר והיום. נעשה נגדי מעשה נבלה עיתונאי-פוליטי ממדרגה ראשונה". לדבריו, "אין עם שלא מעלה על נס את החללים שנפלו תוך כדי שחרור. כולם מכירים את הביטוי 'טוב למות בעד ארצנו'"

ואולם, יש גורמים במערכת הפוליטית בישראל שטוענים כי הנזיפה אינה מספקת. "(טיבי הוא) חבר כנסת שמהלל רוצחים נותן רוח גבית למחבלים ומעודד טרור פנים ישראלי נגד המדינה", אמר ח"כ דני דנון מהליכוד, "על טיבי להיות מורחק מהכנסת, לעמוד למשפט על ההסתה הקיצונית שלו לטרור ולשבת מאחורי סורג ובריח. נזיפה בלבד מהווה תעודת עניות לכנסת ישראל ותעניק לגיטימציה לכל שונאי ישראל, וטיבי בתוכם, להמשיך ולפעול נגד המדינה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת