השר כץ שוב תוקף את עובדי הרכבת: "המצב לא יכול להימשך ואנו נפעל לתקן"

לפני מסיבת העיתונאים הגורלית לעתיד הרכבת, תוקף שר התחבורה את העובדים. "ההשקעה ברכבת חסרת תקדים בהיקפה, אנחנו נערכים גם לעתיד כדי לתקן את ההרגלים הלא טובים ברכבת על רקע ההתרחבות. אני יכול להבטיח שהמסילות ייסללו ושהעובדים יעבדו. כרגע הנהלת הרכבת לא יכולה לנהל וזו בעיה". מסיבת העיתונאים תועבר בשידור חי

שר התחבורה - שוב נגד עובדי הרכבת (חדשות 2)

שר התחבורה ישראל כץ החל לנגח את עובדי הרכבת. זמן קצר לפני מסיבת העיתונאים שיכנס בשעה 16:30 ותועבר בשידור ישיר בחדשות 2 באינטרנט, העביר כץ מסר ברור לעובדים: "המצב הנוכחי לא יכול להימשך". את הדברים אמר כץ בכנס הנדל"ן של גלובס.

"נכנסתי למצב שהנהלת הרכבת לא יכולה לנהל אותה", אמר כץ. "אם היא נתנה הוראה זה היה בגדר המלצה, במקרה הטוב. אני מגבה את ההנהלה וזה יוכיח את עצמו. כאשר חוטבים עצים, ניתזים שבבים. היום אין שום אפשרות מלבד שהמצב יוסדר ושההנהלה תנהל. מה שהיה לא יכול להימשך".

כץ, שאיים לאחרונה לסגור את הרכבת אם יהיו שביתות נוספות מצד העובדים, אמר היום כי "ההשקעה ברכבת חסרת תקדים בהיקפה, אנחנו נערכים גם לעתיד כדי לתקן את ההרגלים הלא-טובים ברכבת על רקע ההתרחבות. אני יכול להבטיח שהמסילות ייסללו ושהעובדים יעבדו".

באשר למו"מ שהתפוצץ עם עובדי הרכבת, השר כץ סירב להיכנס לפרטים ואמר שיפרט על כך במהלך מסיבת העיתונאים. "הציבור אוהב את הרכבת וזקוק לרכבת והיום מתבצעת מהפכה - תוכנית 'נתיבי ישראל' שמחברת את הפריפריה למרכז, ותהיה גם רכבת לאילת. תהיינה מסילות מדן ועד אילת. כל ההזדמנויות בתחום הדיור, החינוך והתעסוקה יהיו שוויוניות", אמר כץ.

כאשר נשאל על הייאוש של הציבור מהרכבת, אמר כץ: "הציבור אוהב את הרכבת והתפקיד שלה הוא לשרת את הנוסעים. מתבצעות היום עבודות ברכבת והציבור רואה את זה. תקציב והחלטות היו כבר הרבה שנים - והיום זה קורה. בקרוב נביא החלטה מפורטת למערכת כוללת של הסעת המונים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת