ח"כ יחימוביץ': "יכול לצאת משהו טוב מהבחירות"

יו"ר מפלגת העבודה לשעבר, ח"כ שלי יחימוביץ', שלא הצליחה לייצר רשימה מאוחדת של מחנה המרכז-שמאל בבחירות הקודמות, קוראת לראשי המפלגות הנוכחיים לעשות כל שביכולתם כדי לייצר גוש חוסם לראש הממשלה. "נתניהו הוא לא איזו תופעת טבע, הוא פולטיקאי", היא אמרה בריאיון לחדשות 2

ח"כ שלי יחימוביץ', מי שהייתה יושבת ראש מפלגת העבודה בבחירות הקודמות, קוראת למנהיגי מפלגות המרכז והשמאל להתאחד בבחירות הקרובות וליצור גוש חוסם למחנה הימין. "נתניהו הוא לא איזו תופעת טבע, הוא לא עשרת הדיברות שירדו מהר סיני, הוא פוליטיקאי", היא אמרה בריאיון ל"אולפן שישי". "לכן, כל איחוד, כל ניסיון לגבש את המחנה, ייצר כוח נגדי לנתניהו. אנחנו צריכים לעשות כל שביכולתנו כדי שזה יקרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יחימוביץ' שלא הצליחה ליצור גוש שכזה במערכת הבחירות הקודמת, סירבה להציע כיצד יתבצע איחוד שכזה והאם ישוריינו מקומות ברשימה המאוחדת לחברי כל המפלגות. "אני לא רוצה להיכנס לטכניקה", היא אמרה. "נכון שבחירות עכשיו זה דבר מיותר ובזבזני ולא אידיאולוגי, אבל מהדבר הלא טוב הזה יכול לצאת משהו טוב, אם ניקח את גורלנו בידינו וניצור מדינה יותר נורמלית".

"אחרי שנתיים מאוד קשות של הורדת דירוג אשראי, של הגדלת הפערים, של בערה בירושלים, של אובדן הביטחון האישי - שזה אמור להיות הפורטה של נתניהו - באמת מגיע לנו משהו טוב יותר", הוסיפה יחימוביץ'.

לדבריה, אחד הדברים המרכזיים שיצטרכו מפלגות המרכז-שמאל לסכם ביניהן הוא שחברי המפלגות השונות לא יישבו עם נתניהו בממשלה. "אם הציבור יודע שזה רק משחק כזה ואף אחד לא מתחייב, למה שיאמין לנו?", תהתה יחימוביץ'. "זה תנאי בסיס. אני מצפה מהמפלגות שפחות או יותר מזוהות איתנו במישור המדיני, שיתחייבו שעם נתניהו לא יושבים, לא בגלל פסילה אישית, אלא משום שמבחינה אידיאולוגית אין לנו במשותף דבר וחצי דבר".