עוזי ארד: "נתניהו בטוח שהמבקר זומם להשמידו"

עוזי ארד, ראש המועצה לביטחון לאומי ועוזרו של רה"מ נתניהו לשעבר, מעיד בריאיון מיוחד כיצד מתנהלים ראש הממשלה ולשכתו. לאחר שאולץ להתפטר בעקבות החשדות בדבר הדלפה, מביע ארד אכזבה מנתניהו ואומר: "מעולם לא הדלפתי וכי רוח המפקד היא כי מותר לשקר לביקורת"

מסמך ארד: עוזי ארד, מי שהיה במשך שנים אחד מעוזריו הקרובים של נתניהו, כיהן בתפקיד ראש המועצה לביטחון לאומי, ונאלץ להתפטר לאחר שנחשד בהדלפה, חושף פרטים לגבי התנהלותם של ראש הממשלה ולשכתו. לדבריו: "נתניהו משוכנע שמבקר המדינה זומם להשמיד אותו". כך פרסמו הבוקר שמעון שיפר ונחום ברנע ב"ידיעות אחרונות".

בשבועות האחרונים סיפר ארד על שיחות עם גורמים ועל מסמכים נלווים. בריאיון מצוטטים דבריו של ארד שלפיהם "רוח המפקד בלשכת נתניהו היא שמותר לשקר לביקורת", בשל תחושתו של ראש הממשלה.

בעקבות הדרך שבה טיפלו בפרשה שנקשרה בשמו, מביע ארד אכזבה גדולה מנתניהו. "מעולם לא הדלפתי. מי שהדליף בעבר סודות מדינה, קונה בקלות האשמה כזו שמוטחת במישהו אחר".

בהתייחסו למעורבותה של רעיית ראש הממשלה בנעשה בלשכה, סיפר ארד: "כשבאתי לשבעה על פטירת אביה של שרה, היא הטיחה בי שאני מלשין. 'למה הלכת להלשין למבקר', אמרה לטענתו.

בלשכת ראש הממשלה נמסר כי "נתניהו מעריך את המבקר ומשתף איתו פעולה".

מחר בשעה 17:30 יתארח עוזי ארד בתכניתנו "פגוש את העיתונות" עם דנה וייס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת