פרשת "ביבי-טורס": רה"מ נתניהו נחקר השבוע ע"י מבקר המדינה

ביום שני האחרון נחקר רה"מ בנימין נתניהו בלשכתו, ע"י צוות בכיר במשרד מבקר המדינה, בעניין מעורבותו בפרשת "ביבי-טורס". מדובר בפעם הראשונה שנתניהו נחקר בפרשה שבדיקתה החלה לפני כשנה, אודות אופן מימון נסיעותיו לחו"ל. רה"מ השיב לכל השאלות, אך לא נמסרה הודעה לתקשורת מטעמו או מטעם המבקר

בטרם יציאתו הלילה לארה"ב, נחקר השבוע ראש הממשלה בנימין נתניהו בחשאי, על ידי צוות מטעם משרדו של מבקר המדינה, אודות מעורבותו בפרשה שזכתה לכינוי "ביבי-טורס". כך מדווח הבוקר עיתון "הארץ".

החקירה התנהלה ביום שני האחרון בלשכת ראש הממשלה בירושלים. נתניהו השיב לכל שאלות המבקר. בשונה מהנוהל הרגיל, בתום החקירה לא נמסרה כל הודעה לתקשורת, לא מטעם משרד מבקר המדינה, ולא מטעם לשכתו של נתניהו. מדובר בפעם הראשונה שנתניהו נחקר בפרשה, שבדיקתה החלה לפני כשנה.

עד כה, נחקרו במשרד מבקר המדינה רבים מיועציו ועוזריו של נתניהו ב-10 השנים האחרונות, ומסרו עדויות על האופן שבו מימן ראש הממשלה את נסיעותיו לחו"ל, את נסיעותיה של רעייתו שרה, את השהות במלונות, וכן את זהותם של התורמים לחלק מהנסיעות הללו.

ההערכה של הגורמים המשפטיים היא שחקירתו של ראש המשלה הינה השלב הסופי בבדיקת הפרשה, וכי המבקר יפרסם את הדו"ח בנושא בטרם יפרוש מתפקידו בעוד כארבעה חודשים.טרם ברור אם הממצאים שעלו בשלב זה מהווים חשד ממשי לעבירות פליליות שביצע נתניהו. במידה ויעלה חשד כזה, לינדנשטראוס צפוי להעביר את מסקנותיו ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין שיחליט אם לפתוח בחקירה פלילית.

הלילה: נתניהו המריא לביקור בארה"ב

הלילה המריא ראש הממשלה נתניהו מלווה ברעייתו, בדרכו לשבוע של פגישות חשובות בצפון אמריקה, שבשיאו הפגישה עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה. ההערכה היא שבפגישה עם הנשיא האמריקני, נתניהו יבהיר כי ישראל מצפה מוושינגטון להחריף את הטון הנחוש בנושא תכנית הגרעין האירנית. כמו כן הציפיות מהפגישה הזאת הן להשיג קו אדום-מוסכם עם ארצות הברית בנושא אירן.

שהמסר שיעביר נתניהו לאובמה: "שדר יותר נחישות והחרף את הסנקציות לאלתר, כדי שנמנע מאופציה צבאית". הצעדים שאותם עשויה ארה"ב לנקוט על מנת לשדר את אותה נחישות, הם אימוץ החקיקה,שכבר עברה בסנאט ובקונגרס- לחרם מוחלט על הבנק המרכזי של אירן למרות ההשלכות על מחיר הנפט, תרגילים צבאיים באזור ותרגיל משותף עם ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת