יו"ר העבודה יצחק הרצוג משוכנע: "הציבור מתחיל לסמוך עלי, אחליף את נתניהו"

יו"ר העבודה שצפוי לאחד רשימות עם השרה לשעבר ציפי לבני סבור כי הציבור בישראל מעוניין להעניק לו את המושכות להנהגת המדינה. "הסקרים מראים כי יש שינוי מגמה, אחליף את נתניהו", הוא אומר. הרצוג שב והתלוצץ כשאמר כי "אראה את לבני בקרוב יותר מאשר את אשתי"

הרצוג, ארכיון (AP)

יושב ראש האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג ממשיך לקדם את מועמדתו לראשות הממשלה בבחירות הקרובות - גם מעבר לים: בדברים שנשא במסגרת פורום סבן שמתקיים בארה"ב, הוא הביע ביטחון רב באפשרות שיחליף בתפקיד את בנימין נתניהו ולא פסל אף מפלגה להקמת קואליציה עתידית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"רבים אומרים שלא ניתן לנצח את נתניהו בבחירות ואני אומר - אני אהיה ראש הממשלה הבא של ישראל", הצהיר יו"ר העבודה בריאיון שקיים על הבמה עם העיתונאי האמריקני ג'פרי גולדברג. "הסקרים האחרונים מראים כי הציבור בישראל מתחיל לסמוך עלי".

הרצוג, שמנהל בימים אלה מגעים קדחתניים עם ציפי לבני לריצה משותפת של "העבודה" ו"התנועה", החמיא לשרת המשפטים לשעבר על פועלה. לדבריו, היא פעלה במהלך הקדנציה הקצרה על מנת לבלום חוקים שאותם הגדיר אנטי-דמוקרטיים. "כל ישראל צריכים להרגיש שווים, הדרך שבה הרוב מתייחס למיעוט במדינתו היא חיונית", הצהיר.

יו"ר העבודה שב והתלוצץ כשסיפר למנחה כי אמר לאחרונה לרעייתו כי יעניק בקרוב ללבני יותר יחס מאשר לה, והצהיר כי גוש שמאל-מרכז יצליח למנוע עלייה נוספת של הימין לשלטון. לדברי הרצוג, בכוונתו לקדם את הנושאים החברתיים-כלכליים, שהפכו בעת האחרונה לעיקריים עבור הבוחר הישראלי.

בדרך לשיתוף פעולה, הרצוג ולבני (חדשות 2)

בנוגע לקיפאון המדיני, הדגיש יו"ר העבודה כי ניתן עדיין לדעתו להגיע להסכם שלום עם הפלסטינים. הוא סיפר על פגישה שקיים עם יו"ר הרשות אבו-מאזן, שבה אמר לו כי על שני הצדדים להיות נועזים ומלאי תקווה. "אני לא חי בחלומות, אך אעשה כמיטב יכולתי להגיע להסכם".

העיתונאי האמריקני שראיין את הרצוג, הוא במקרה גם זה שחשף את אמירת ה"צ'יקן-שיט" של בכירים בממשל האמריקני כלפי ראש הממשלה נתניהו. הרצוג נשאל על מערכת היחסים בין ישראל לארה"ב שהפכה מתוחה מאי-פעם בשנתיים האחרונות ואמר כי "טעויות נעשו שעלינו לתקן מכיוון שארה"ב היא עדיין המדינה החזקה בעולם וידידותינו הקרובה ביותר".